Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Basszusgitáromon a D húr 1....

Basszusgitáromon a D húr 1. bundját nem lehet rendesen lefogni (rezeg...olyasféle hangot ad, mintha a 2.bundot fognám) mit kellene tennem, ha nem akarom szervizbe vinni?

Figyelt kérdés
Ez egy néhány hónapja vett gitár...alig használtam még (egy abszolut kezdő 'nem fiatal' 'zenevirtuóz')
2022. febr. 25. 11:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A gitár is teljesen új, boltban vettem. Eddig nem jött (még) elő ez a hiba...olyan ember is játszott rajta, aki tud is...talán nem használta ezt a hangot....de én inkább azt gondolom, hogy ez egy új jelenség ezen a gitáron, annyit már én is 'nyomkodtam', hogy ne jöjjön elő korábban....
2022. febr. 25. 11:29
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem egyedül vettem a gitárt - imént említett hozzáértő jól kipróbálgatta a boltban még a vétel előtt
2022. febr. 25. 11:31
 3/17 anonim ***** válasza:
Nálam volt ilyen gond elektromos gitárnál. Szerintem a basszusgitár nem sokban különbözik. Van egy merevítő keresztvas a nyakban, amit a hangolókulcsok közötti részen lehet állítani, úgy kell eltekerni, hogy picit homorodjon a nyak. A másik opció, hogy a húrlábon lévő foglalaton emelsz valamennyit, amin a húr keresztül fut( általában két kisebb csavar tartja és azokat kell pár csavarással kiengedni.
2022. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ui.: mivel nálad csak egy húrnál lépett fel a probléma, inkább a második opciot javaslom
2022. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Csavarodott a nyak. Kuka az egész.
2022. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egy kis rezgés miatt nehogymár kuka legyen az egész :D Vidd el egy normális hangszerészhez, ha nem értesz hozzá ne tekergesd össze-vissza, mert csak rosszabb lesz.
2022. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha már a második bundnál berezeg, a húr emelése nem sokat segít, viszont a játszhatóságon sokat ront.

Nyilván a kukábadobás is baromság. A bundokat kellene síkba csiszolni, egy olcsóbb hangszernél ez elképzelhető, hogy elmaradt.

Ha garanciális, esetleg jogos lehet egy csereigény. De se biztos, hogy jobb lesz.

Ha hosszabb terveid vannak vele, rá kell szánni egy kis törődést.

2022. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

114 ezerért vettem (Ibanez EB300)...No kuka

Szerintem ez is villanygitár...csak basszus (ráadásul aktív elektronikájú)

A húrlábas megoldás jöhetne számításba....csak az a pláne, hogy a húrlábtól legtávolabbi érintőnél van a gond...közel a nyereghez. Vagyis (sinus..cosinus)..a húrláb nagyfokú emelése is csak minimális emelkedést jelentene az 2. érintőnél. A nyeregnél lenne jó valamit manipulálni, az lenne a leghatékonyabb.... Nade mit (?)....vagy a 2. érintővel csinálni valamit..Nade mit (?) Olvastam valahol valami csiszolgatásról...talán az érintőt (?)...és mivel (?) valami finomabb smirglivel?...vagy valami pasztával (mint a cif (?)

2022. febr. 25. 12:32
 9/17 A kérdező kommentje:
Az még kimaradz az előbbi szövegemből, hogy logikusan a 2. érintő 'lóg' bele a képbe - az lehet magasabban a kelleténél...szerintem Ti is így gondoltátok
2022. febr. 25. 12:36
 10/17 anonim ***** válasza:

A nyeregnél nincs mit manipulálni, az csak lefogás nélkül szól bele.

Leírtam a 7.-ben.

Igen, az magadabb. Síkba kell csiszolni. Nem úgy, hogy nekiesel smirglivel. Síkba. Hangszerész, vagy minimum tapasztalat kell hozzá.

2022. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!