Milyen tabletet érdemes venni, ami egy közepesen jó gép?

Figyelt kérdés

Melyik márkából érdemes választani? Ti milyet használtatok eddig, ami megfelelt? A telóm Apple, de tabletből más milyet vennék.


Samsung, Lenovo, Huawei, Xianomi, Microsoft?



2022. febr. 26. 11:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a Microsoft is felmerült, a Windows mellett szólnék, ha nem ragaszkodsz a mobilalkalmazásokhoz. Persze ezek jóval magasabb áron indulnak, mint a legtöbb Androidos tablet, ráadásul még csak erős hardvert sem kapsz ennyiért, cserébe használhatsz pl. asztali böngészőt bármilyen kiegészítővel, próbálkozhatsz régi Windows-játékokkal, a rendszer az Androidnál nagyságrendekkel kifinomultabb (ami gondolom nem újdonság), és komolyabb hardvert sem igényel. Az én régi tabletemben 2GB RAM van, és már 5 éve nyúzom. Persze kétségtelen, hogy az Androidos tableteknek is vannak azért előnyei.
2022. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mivel van mobilom és asztali gépem is, ezért leginkább filmezésre, netezésre használnám. (még mire lehet ezt használni egyébként?) Az tetszik ezekben, hogy elég nagy kijelzővel bírnak ezek a mobilokhoz képest.

2022. febr. 26. 15:28
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy mire lehet használni, elsősorban az alkalmazásoktól függ. Csak te tudhatod, hogy neked mi lenne hasznos, ezért vásárlás előtt ezt mindenképpen tisztázni kell, mert lehet, hogy egy alkalmazás csak egy adott platformon érhető el. Ha nincs különleges igényed, marad a böngészés, videózás, esetleg olvasás. Utóbbihoz szívesebben ajánlanék Androidos tabletet, mert Windowsra eddig nem nagyon írtak olyan kényelmesen használható könyvolvasó alkalmazásokat, legyen szó hagyományos epub, vagy pdf formátumról. Persze léteznek, ki is próbálhatod őket asztali gépen. Az Edge böngésző pdf olvasója pl. újabban megjegyzi, hol tart az ember, de pl. a lapozás még mindig csak görgetést jelent lefelé. Videózásra van egy pár dedikált alkalmazás (nem YouTube), de ezeket még nem próbáltam ki. Itt tudsz körülnézni:

Windows: [link]

Android: [link]

2022. febr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pdf szakkönyv olvasásra vettem, mert a képet tetszés szerint lehet nagyítgatni és tologatni. Mióta ebook olvasóm van, azóta (nem pdf) könyv olvasására nem használom. Filmet nem nézek, mert sokkal szívesebben olvasok - már háromszor elkezdtem nézni egy John Wayne westernt, de mindig abbahagytam, pedig a 10 collos képernyőn igen szép a mozi. Mióta nem járok dolgozni, pdf olvasásra se kell, itthon még nagyobb a képernyő. Szóval a mire lehet ezt használni, hát, a válasz nagyjából semmire. :D Bár fórumozni szoktam vele vonaton, mert valóban nagyobb a képernyője, mint a telefonnak. Kétévente egyszer vonatozok. :D
2022. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Na akkor majd a következő napokban búvárkodok kicsit, köszi nektek! :)
2022. febr. 26. 21:34
 6/17 Morzsi007 ***** válasza:
78%
Én viszont ipad-et választanék, ha már úgy is iphone-od van, meg tabletben szerintem ez a nyerő.
2022. márc. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Van olyan, ami kifejezetten előnyös a streaming platformokhoz?
2022. márc. 24. 14:01
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan apple ha már a telód is az.
2022. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát nekem Surface Go2 van, ilyen paraméterekkel:


[link]


Vettem hozzá Type Cover-t (billentyűzetet) is, így egész jó alap dolgokra, ha nincs kedvem elővenni a bufla laptopomat. (pl. szövegszerkesztés, minimál igényű táblázat kezelésre is használom a Surface-t)


Egy új iPad air ára ennél több, vagy nem több, attól függ, hogy hol veszed. iPad-hez is lehet kiegészítőket venni, stb.


Viszont ha csak simán tartalomfogyasztásra kellene valami, lehet valamilyen egyéb, androidos tabletet vennék.


Egyébként nekem a Surface bevált, nincs gondom vele, de abból is a Go2 ami jó. A Go1 és Go3 már nem sikerültek nyira. (volt Go1 is)


A Surface egyik előnye nálam az, hogy kinyitható, így bármi plusz tok nélkül is önmagában megáll pl. az asztalon. (a többi tabletnél nem tudom van-e ilyen)

2022. máj. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen mivel asztali pc-zek, így csak szimplán jó lenne valami nagyobb a mobilnál. :)
2022. máj. 2. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!