Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék. Napi hány...

CsakAKommenteketJöttemOlvasni kérdése:

Hízni szeretnék. Napi hány kalóriát érdemes bevinnem közepesen aktív életmód mellett? Lány vagyok 176 cm/42 kg.

Figyelt kérdés

Én olyan 3000 körül számoltam, de az nagyon durva, ha napi 4000-et beviszek? Csak mert ma pl annyit ettem, és nem tudom, az még egészséges mérték-e...

Próbálok egészségesen étkezni, makrókat figyelni stb és szerencsére rákattantam a diófélékre, meg a mogyoróvajra. Ja, és növényi alapú étrendet folytatok.

Boltban dolgozom, néha pakolok ott, és heti 2-3szor 10 percet tornázom, hogy erősödjek.

Energiám az van, csak nagyon pálcika vagyok. Előre is köszi a segítséget



2021. márc. 3. 20:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Miket eszel mostanában? Hogyha nem tartalmaz "egészségtelen[chips,kóla, stb.]" dolgokat, emeld az adagot. Én egészséges alatt zöldségek, gyümölcsök, teljes kiőrlésű gabonák, olajos magvak, hüvelyesek, apró tengeri halakat, néhány hidegen préselt növényi olajat(olíva, tökmag) értek. A kalóriát szerintem ne számold, inkább figyelj a tested jelzéseire.
2021. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
3000-rel szinte biztos hogy hízni fogsz, afölött pedig mindegy mennyit viszel be, legfeljebb gyorsabb lesz a hízás. (Én 3000-rel tartom a 100 kg-omat, férfiként.) De a helyedben inkább én elkezdenék erősíteni, minden izomcsoportot rendesen megdolgozni (torna az nem számít annak), hogy ne csak zsír jöjjön fel, mert a zsírtól jobb alakod nem lesz önmagában.
2021. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Metionin ***** válasza:
4%
Próbálj edzeni, akkor formád is lesz nem csak plusz kilód. Ha zsírt fel is szedsz, ha alapvetően vékony típus vagy akkor skinny fat leszel ami nem szép. Enni meg normálisan, egészségesen annyit amennyivel jól laksz, ne tömd magad erőszakkal, csak ront a helyzeten, próbáltam.
2021. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Sejtéseim szerint anorexiád volt és abból próbálsz gyógyulgatni, csak legközelebb ezt ne csak a kulcsszavak közé rejts el!

Sportolni nem szabad! Azzal olyan jellegű deficit keletkezik, amit nem tudsz evéssel visszahozni. Az a torna pont elég de igazából jobb ha annyit sem csinálsz minimum 55 kg, vagyis inkább amíg meg nem jön a mensid. Az jó jel ha kívánsz enni, nem tudom mióta eszel többet, annyi hogy nagyon alacsonyról nem szabad gyorsan felmenni. Ahhoz hogy később teljes életet élhess, ne kelljen örökre korlátoznod a beviteled!


Eltaláltam hogy étkezési zavarod van? 42 kiló az ritkán sima soványság... De ez érvényes amit fent írtam akkor is ha csak simán éheztél mert nincs sok köze a mentális részéhez, csak a fizikai részt rakja helyre

2021. márc. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

- neked már RÉG kórházban lenne a helyed, ahol rendesen etetnek, akár szondán keresztül is

- felejtsd el a munkát, maradj a sggeden és feküdj egész nap! >>> a kórházban fel sem kelhetnél, míg el nem érsz x súlyt

- sportot felejtsd el, semmi értelme kitenni neki a szervezetedet, mikor szerencsétlen örül, hogy egyáltalán életben tud tartani


Egyébként nyugi, étkezési zavarból gyógyulás esetén napi 8-10000 kcal is simán lecsúszhat "extreme hunger" miatt.

2021. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

De komolyan én 169/40-nel már alig éltem. Ötven métert nem tudtam megtenni anélkül, hogy ne kelljen megállnom, és egy hajmosás felért fél-ájulással.


Te meg majd1 tíz centivel vagy magasabb nálam. Menstruálsz egyáltalán?

2021. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%

Egyébként ilyenkor sajnálom, hogy már nincs kényszergyógykezelés... :( Ott lenne a helyed, míg el nem éred a 45-50 kg-t.


Vagy meghalsz... igen, simán meghalhatsz, attól, hogy "eszel"... naná, persze, mondod te, de még mindig az "egészséges, diétás" szrokat tolod, mikor gyakorlatilag egy két járon lábó élőhalott vagy.


Neked most SOK szénhidrátra, fehérjére van szükséged (nem növényekre, meg salátákra), hogy a szervezeted felépíthesse magát, a szétroncsolt, felzabált szerveidet (az megvan, hogy ilyen súlynál gyakorlatilag önmagát eszi a tested, hogy életben tartson? Izmokat, szerveket, mindent????).

2021. márc. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez nem olyan vészes még. Embere válogatja hogy hogyan érzi magát ilyen testben. #5-7: Akkor én hozom az ellenpéldát. A nagymamámat. Ő most 79 éves, 165-170 cm körül van és 38 kg. Egész életében ilyen sovány volt, volt hogy kórházban is volt (más okból, pl. elütötte az autó) ki is vizsgálták többször is, semmi baja, sose küldték semmilyen kényszerkezelésre. Fiatal korában sem volt 45kg felett sosem. Tele van energiával, egész nap a kertben dolgozik (már amikor lehet). Van egy kb. 1500 m^2-es kertjük, azt gondozza, az utolsó négyzetméter is be van vetve, mindenféle zöldséggel. Egész nap rohan, lelőni se lehet, én 30 évesként a felére nem lennék képes mint ő. És ő 38 kg! Én meg 80. Szerintem te vagy az egyik véglet, nagymamám meg a másik.
2021. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Metionin ***** válasza:
100%

8. Én is ilyen alkat vagyok mint a mamád (és az én 2 mamám is ilyen volt, amelyik még él az 150 cm 35 kiló, 75 éves és makkegészséges).

De a kérdező miért nem írja oda hogy anorexiából gyógyul? A kulcsszavakat nekem pl. telón nem is mutatja. Ez esetben tök másképp kell nekiállni a hízásnak mint pl. amit én írtam (én csak simán nehezen szedek fel plusz súlyt, csak az a kiló marad meg rajtam ami izomban jön fel). Ha a kérdező tényleg beteg volt, akkor először meg kellene tartani azt a felszedett kilót valameddig és ha már tuti hogy nem megy le, akkor kezdeni edzeni hogy forma is legyen.

2021. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, akkor jobban ráfekszem a kajálásra, és az edzéssel még várok, hogy egyáltalán legyen mit átformálnom izommá.

Amúgy nem csak salátát eszem, elég sok süti/csoki, olajos mag lemegy mostanában.

És igen...betegségből gyógyulok, csak szégyelltem kérni, mert még csak pár hónapja annak, hogy betegségtudatom van és így is eléggé ég az arcom.

Női problémáim vannak.

Az energiaszintem javulóban. Most már nem vagyok ideges a mindennapokban és jó a teljesítményen a munkahelyemen.

(Ez mióta elkezdtem többet, de tudatosabban enni)

2021. márc. 4. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!