Hogyan lehetne jobb hangot kihozni egy müa dobozos hangfalból?

Figyelt kérdés

Van egy mini hifim. Ehhez van 2 hangfal, amik középsugárzóak, tehát nem nagy szám. Mostanra már bejárattam, EQ-val adtam mélyet, illetve kaptam egy csipogót, amit az egyik hangfal hátuljába beszereltem. Kaptak reflexcsövet, ki is béleltem, de még mindig hallatszódik a hangján, hogy a magas és a mély hangok is erőltetettek.

Van valami tippetek, mit tudnék velük kezdeni azon kívül, hogy lecserélem őket?


2022. febr. 26. 22:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze magas sugárzót úgy építettem be, hogy a közép rezonanciája ne zavarja be.
2022. febr. 26. 22:13
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért hallik eröltetettnek mert EQ val van megoldva ami így tudja "niztonságosan" ezt biztosítani. Ha mélyet akarsz szerezz egy mélyládát vagy vegyél egy értelmes, nem "kínai" hangfalpárt már 20000FT tól lehet kapni ami fadobozos. Pélkdául az Edifier jó dobozokat gyárt kellő basszussal, méllyel, és magassal, ha neked nem elég az alap az oldalán állíthatod mindet.
2022. febr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szirty ***** válasza:

Tehát van egy műanyag dobozos "hangfalad" amiben középsugárzók vannak.

Szereltél az _egyik_hátuljára_ egy magas sugárzót.

Belemókoltál egy-egy reflex nyílást a két kis műanyag dobozba.

Kibélelted (nem tudni mivel).

EQ-val az égig emelted a magasat meg a mélyet.


És nem érted miért szól rosszul.


Jól értem a kérdésed?

2022. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Vatelinnel lett bélelve.

Reflex nyílás volt rajtuk-reflex cső nélkül(?) amit én sem értettem.

EQ-val (32 sávos) 5hz-től 200hz-ig 5-5 egységet emeltem, magason 4khz-től 20khz-ig 8-8 egységet emeltem.(Max 16 egységet lehet).

2022. febr. 27. 11:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem olyan rossz a hangzása, de magas hangerőn jelentkezik az erőltetett hang.
2022. febr. 27. 11:24
 6/10 Szirty ***** válasza:
100%

A reflex csövet (hogy mennyire nyúlik be) méretezik vagy legalább méréssel állítják be.

A magas sugárzóhoz hangváltó dukál amit szintén méreteznek.


Lehet véletlenszerűen is próbálkozni de mivel az eredmény a sok változó miatt rengetegféleképpen lehet rossz, de jó csak néhányféleképpen, így nagyon nehéz ráhibázni.

2022. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szétkúrást megelőzően el kellett volna adni és számodra megfelelőt venni. Ebben a stádiumban már sehogyan.
2022. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg úgy hogy a műanyag dobozt fadobozra cseréled, de akkor meg már érdemesebb az egész hifit lecserélni. Mert gondolom az erősítője sem valami "acélos"
2022. febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zzzoli ***** válasza:
Azért azt tudod hogy ezt csak csúfolják Hi-fi-nek. A leírtak alapján ez nagyon messze állt még gyári állapotban is a hi-fi szabványban lefektetett minimális követelményektől.
2022. márc. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9. Gondolom azért ezek között is vannak egy picit jobban, vagy rosszabbul sikerült típusok. A kérdező úgy látszik hogy a rosszabbikat fogta ki.
2022. márc. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!