Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Humax UD-Fox/HD beltérin hogy...

Humax UD-Fox/HD beltérin hogy kell használni a TV portált?

Figyelt kérdés

Használati útmutatóban láttam, hogy van ilyen funkció.

Rádugtam az intertetet, kapcsolódik is a halózatra, de ha rányomok a Tv portál opcióra, akkor azt írja ki, hogy "funció nem elérhető".


Hogy lehetne működésre bírni?!

Elméletileg youtube, facebook bejönne rajta...


Gondoltam megkèrdezem itt először, aztán ha nincs ötlet felhívom a DirectOne-t.



2022. márc. 3. 13:46
 1/1 anonim ***** válasza:

:) Esélyes, hogy tiltva van ez a funkció! A szolgáltatók ilyenért nem akarnak felelőséget vállalni! Ugyanis ha megengedik, hogy használd ezt a lehetőséget, onnantól az kvázi a szolgáltatásuk része lesz, azaz ha valamiért nem működik, akkor a felhasználó náluk panaszkodna. Ha szoftveres javítást követelne a probléma, hogy megoldódjon a hiba, akkor pedig nekik kellene foglalkozni a szoftverrel, nem bízhatják rá azt a gyártóra, mert abból semmi jó nem sül ki! Ezért az ilyen funkciók tiltva vannak a szolgaboxokon. A Direct one-t többek között ezért használják sokan saját boxokkal, mert azok több lehetőséget nyújtanak, régen az okok között ez is szerepelt, hogy különböző plusz médiatartalmak, ma már ezt ugyebár az okosTV-k vagy különböző TV okosító eszközök (androidTV, kínai androidos boxok) kiszolgálják, jobban is, mint pl. egy enigma2-s box. Így ma már inkább azok használnak saját boxot, akik 1 megszokták, 2 élnének olyan lehetőségekkel, mint alternatív EPG forrás (ami részletesebb, mint a szolgáltatóé), valaki még mindig szokott műsort rögzíteni, ami pedig szolgaboxokkal nem szerkeszthető, ezért választanak saját (linuxos) boxot ill. akár homeshare funkció miatt is, ha több TV van a házban, egy háztartáson belül legális a kártyamegosztás.

Saját box használatához azonban külön előfizetésre van szükséged, a jelenlegi Humax boxodban a kártya párosítva van a boxhoz, azt nem tudod másik boxban használni. Jelenleg a D1-nál az "online TV" előfizetéseikhez jár (kipostázásra kerül) 1db dekódoló kártya, ami nincs párosítva, ez használható saját boxban, de emellé már társkártya nem igényelhető (régebben lehetett kérni). Úgyhogy azt tudom javasolni, hogyha nem okosTV-d van, akkor vagy azt veszel vagy veszel egy androidos "TV okosítót" és azon tudod használni a youtube-ot is, facebook-ot is stb. Ezt jól meg kell válogatni, hogy milyet és tudni kell, hogy mik az elvárásaid, mert nagy a szórás, sok olyan van, ami (nincs mit szépíteni) egy hulladék!

2022. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!