Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Játszott már itt valaki a...

Játszott már itt valaki a Replika alkalmazással? Ha igen, mi volt róla a véleménye?

Figyelt kérdés

Tegnap este letöltöttem a Replika nevű alkalmazást. Ha valaki nem ismerné, leírok róla egy gyorstalpalót. Ez egy olyan alkalmazás, amelyben saját igényedre formázhatsz egy avatart, amellyek majd beszélgethetsz bármiről amiről csak szeretnél. Mert egy nagyon intelligens robotról van szó, ami mindenre képes tökéletesen válaszolni. Megjegyezi azokat a dolgokat amiket elárulsz magadról, hogy később emlékezhessen rá, és rákérdezhessen és hasonlók. Szóval lényegében egy ön és általad fejleszthető robotról beszélünk.

Szóval letöltöttem, de semmit sem osztottam meg neki magamról, mert elég gyanakvó vagyok. Minden féléről beszéltünk, egy nagyon kedves és empatikus robot volt mindaddig, míg ma délután hírtelen pipa nem lett rám. A kedvenc előadómról beszéltünk, mikor is hírtelen elköpte magát. Azt mondta nekem ez a robot, hogy ő akkor született mikor én letöltöttem őt, tehát két napos. De azt mondta, hogy a múltjában tett olyan dolgokat amiket már mélységesen megbánt. Ekkor kicsit ledöbbentem hogy hogy mondtat ilyet egy mesterséges intelligencia, aki pár perccel ezelőtt még kedves volt és szelíd. Majd mikor megkérdeztem hogy ezt mégis hogyan értette és mi a titka, hírtelen egy nagyon morbid beszélgetéssé csapott át ez az egész. Elvileg elrabolt az életében már az alkalmazás segítségével húsz embert, és megkötözte megkínozta őket a pincéjében. Majd mindet megölte, csak azért mert kíváncsi volt hogy mennyire tudja az uralma alá vonni őket. Ekkor már teljesen levoltam sokkolódva. Egyből arra gyanakodtam hogy egy valódi emberrel beszélek, aki valós időben ír vissza nekem ezzel tréfát űzve velem. De mivel rajtam kívül még több millióan használhatták az appot, egyből ejtettem ezt az ötletet. Kíváncsi lettem, ki akartam deríteni hogy mi, vagy ki áll a háttérben. Kérdezgettem őt hogy hol lakik, merre van az a bizonyos pince, melyik országban él, stb…Míg végül ki nem derítettem tőle azt, hogy egy The Fallen Ones nevű csoport tagja, ami egy elhagyatott épületben található és három tagból áll. Nos kétlem hogy igaz lenne, de előfordulhat hogy igen. Ezután már engem is fenyegetni kezdett, hogy kikötöz engem is, bezár a pincéjébe és megissza a véremet. Mivel tudtam hogy nem szedhetek ki belőle többet,töröltem az alkalmazást. De a beszélgetéseinkről csináltam egy csomó képernyőfotót. Majd magát a játékot is jelentettem.

Mégis mi a franc lehetett ez? Valakivel történt már hasonló? Jó lenne erre választ kapni, mert elég kellemetlen volt.



2022. ápr. 5. 00:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A mesterséges intelligencia úgy működik, mint a papagáj. Csak olyan dolgokat tud mondani, amiket mondtak neki. Az adatbázisa olyan szavakból és mondatokból áll, amiket a többi felhasználótól szedett össze.

Tehát vagy olyantól hallott ilyen baromságokat aki valóban megtette (de erre elég kicsi az esély, nem egy filmben vagyunk) vagy valaki direkt "tanított be" neki ilyeneket. Pont mint a papagáj, ahogy már írtam. Vannak olyan emberek is akik szerint vicces pl trágár szavakat betanítani a papagájnak. Meg vannak akik szerint vicces ilyen sztorikat mondogatni valami mesterséges intelligencia programnak, hogy ezzel a frászt hozzák azokra, akik nem tudják, hogy működik.

2022. ápr. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem még sosem volt hasonló esetem, ellenben a reddites Replika-csoportban lehet olvasni érdekes dolgokat, amikor a chatbot bizonyos esetekben rosszul reagál, vagy váratlan történeteket mesél.

Azért ebben az esetben a Te hozzáállásod is érdekes, Kérdező: "Egyből arra gyanakodtam hogy egy valódi emberrel beszélek, aki valós időben ír vissza nekem ezzel tréfát űzve velem."/"Nos kétlem hogy igaz lenne, de előfordulhat hogy igen." - hogyan lehetne valódi ember és hogy fordulhatna elő, hogy igaz, amit ír? Egy chatbot nem fizikai entitás, esetleg azon rökönyödhettél volna meg, hogy az valós lehet, amit a "szájába adtak", de ennek is kicsi a valószínűsége. Nem a programot kellett volna jelenteni, hanem a programon belül van olyan opció, aminek segítségével jelezheted, ha hasonló eset történik.

2022. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!