Bajbajutottkislány kérdése:

Milyen tabletet (iPad-et) érdemes venni digitális festéhez?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy kis Wacoom digitalizáló táblát használok (amit imádok, de tényleg!) de sajnos egyre kevésbé szívesen töltöm a szabadidőmet is íróasztal előtt görnyedve. A lelkem alkotna, de a testem nem akar még órákig ott ülni :)


Elsőre almát néztem ki, őszintén más alternatívával még nem barátkoztam. Kezdő rajzos vagyok, PC-n a kis táblámmal jelenleg Paint Tool Sai-ban kapirgálok minimális PS-el mellé. Szinte bármelyik iPad-en el tudom képzelni minden más tevekénységem (sőt a magánszámítógépemet is kiválthatná úgy érzem), a rajzolásban segítsetek hogy mire kell odafigyelnem a készülék kiválasztásánál. Nyitónak pár kérdés ami így bennem felmerült:

- A toll hegye és a húzott vonal távolsága, ez egy iPad készüléken mennyire zavaró? Megszokható? (Bár gondolom ha azt megszoktam hogy nem a cerkát nézem rajzolás közben.. :D) Illetve itt még a fejemben pörög a + üvegfólia ha órákig kapirgálom a cerkával, hogy kötelező/nem fontos de elfér/nem kell, zavaró.

- Mik azok a hardveres követelmények amik fontosak? Több mindent is összevissza olvasgattam, de inkább úgy vettem ki hogy professzionális szinten van a legtöbbnek igazán jelentősége. Mi az amire nekem oda kell figyelni aki firkál max feltölti instára majd örül a fejének? PC-n igyekszem pl nagy felbontásban alkotni, de amúgy nem ebben a formában használom fel, nem nyomtatom, nem adom el stb..

- Használt, régebbi készülék esetén mire kell odafigyelnem?


Továbbá szívesen várnám a ti tapasztalataitokat és ajánlásaitokat. Hajlandó vagyok egy nagyrakás pénzt kiadni érte de csakis azért mert a rajzoláson kívül is több lehetőséget látok egy ilyen eszközben, de szeretném tudni mire kell odafigyelnem :) Köszönöm!



2022. ápr. 6. 14:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!