Vannak itt VHS gyűjtők?

Figyelt kérdés
Van néhány kazettám és szeretném őket beáraztatni.

2022. ápr. 15. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Vaterát nézted már?


Beírod a keresőbe például "Hair 1979", utána meg hogy "vhs"

Vagy csak simán hogy vhs, aztán böngészed a találatokat.


Saccra be tudok a kazettáid árazni.

2022. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem nincs áruk a vhs kaziknak


már csak azért is mert sajna a vhs kazettában lévő szallag idővel tönkremegy


igy a 20-30 éves kazettákon tuti hogy nagyon tré minőségű lehet a film+ kb senkinek nincs már vhs lejátszója.

Szerintem ha sok kazettád van akkor a jofogásra ird ki hogy darabja 100 forint vagy egybben x forint(attól fűgg mennyi van)


De tuti nem fognak tolongani érte, már 10 évvel ezeleőtt se tolongtak érte

2022. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Hát, nekem van két VHS magnóm is és mindkettő működik csak célszerű rendszeresen karbantartani.:)


A kazetták árai nagyon eltérőek 300Ft-tól akár 10.000-et is érhet egy igazi ritkaság pl. Star Wars első trilógia eredeti Guild kiadás olyan ritka, hogy a gyűjtőkölni tudnának érte azoknak a a kazettáknak 25-30 ezerbe megy darabja így a teljes trilógia akár érhet 90-100 ezret is de csak ha tényleg szép állapotúak a kazetták és a dobozok is. Ez már tényleg az extrém ritka kategória mindössze pár darab maradt fenn belőle az országba és gyűjtők kézről kézre adogatják. Vannak még a VICO kazetták a mik nagyon keresettek azoknak olyan 2000-4000 között megy darabja állapottól függően. Vagy vannak még a ZOOM kiadások amik szintén nagyon ritkák és régiek. Ilyenek még a Mokép kiadások is amik talán a legrégebbiek. Nekem elég sok megmaradt még a 90-es évekből és most kezdtem el utána nézni hogy mi mennyit érhet kb.:)

2022. ápr. 15. 22:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagy például még eszembe jutott az eredeti Kubrick féle Ragyogás című film Jack Nicholson-al VHS-en, ami szintén fehér holló kategória. Magya szinkronosan meg se jelent a film, viszont kiadták VHS-en nagyon csekély példányszámban (1-2ezer db). Ismerek egy gyűjtőt aki szinte bármennyi pénzt kifizetne érte ha tudna szerezni egy példányt belőle.:)
2022. ápr. 15. 22:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom elhini az általad leírt árakat. Re geteg embernél kalódik rahedli vhs kazetta a szekrény alján szerinted ha tizezreket érnének akor már nem adták volna el? En kb 10 é e dobtam ki vagy 300 müsoros kazettát mert a kutyának se kellettek. Amit megértek mert hát a vhs képminösége koszönő viszonyban sincs egy sima internetről találomra letöltött verzióval igy minek is foglalná a helyet a sok kazetta? Biztos van pár igazi gyűjtő az idősebb generációban de azok meg már begyűjtotték azokat a filmeket amiket szertnek😉 nem hiszek benne hogy komoly piaca lenne. A vhs kazettáknak
2022. ápr. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!