TV hang javítása?

Figyelt kérdés
Vettem egy Samsung TV-t, de a hang nem a legjobb rajta úgyhogy gondolkoztam valamin ami tudna rajta javítani. Nem nagyon értek hozzá úgyhogy segítséget kérek, Soundbar vagy hangfal melyik lenne a jobb, vagy ti mit használtok TV-hez?

2022. ápr. 21. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek mind erre valók.

Nekem nagy hifi hangfalaim vannak, külön erősítővel, optikai kábellel összekötve, mert én azt használom zenehallgatásra is, de a filmek is ezen szólnak.

Ha a zene (és a valódi sztereó) nem fontos, akkor soundbar is jó lehet filmekre.

Ha meg komoly filmes rendszert szeretnély akkor lehet 5.1 rendszert is építeni.

2022. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok komoly hangrendszerbe gondolkozni, csak ne legyen olyan dobozhangú, de ezek szerint erre megfelelő a soundbar.
2022. ápr. 21. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a Samsung és az LG valamiért nem tesz évek óta analóg kimeneteket a tévéire, pl. gondolom fejhallgató-kimenet sincs, mert ahhoz lehetne csatlakoztatni viszonylag olcsó aktív hangfalakat, ilyeneket használok én is. Ha van pl. optikai kimenet, ahhoz vehetsz átalakítót kb. 10 ezer Ft-ért, de tudtommal úgy nem fogod tudni szabályozni a hangerőt a távszabályzón (nem tudom, lehet-e egyáltalán). Vagy vehetsz 20-30 ezer Ft-ért olyan aktív hangfalat, aminek van optikai bemenete, és távszabályzója.
2022. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 elistvan ***** válasza:
Pontosan.
2022. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeket!
2022. ápr. 21. 15:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én régi mini-hifin keresztül hallgatom a (képcsöves) tévét. Vagy fülhallgató-kimeneten, vagy scart-rca átalakítóval, vagy set top boxra kötve a hifit.
2022. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nekem egy régi LG tv-n van rca meg fülhallgató kimenet is, de a 2.1 hangfalszettem szinte semmivel sem jobb, mint a tv. Az újabb LG tv-n meg csak optikai kimenet van, de annak egész jó a hangja. Volt már nekünk régebben egy soundbar, azzal jó hangja volt mindegyik tv-nek, nem a legolcsóbb fajta, sajnos az már nincs meg nekem, pedig jó lenne. Most néztem ahhoz hasonlót, az most olyan 30-nál indul,de inkább 50, ami meg is éri. Az ilyen olcsóbb USB tápos meg hasonló cuccok nem sokat érnek.
2022. ápr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Samsung HWT420 2.1


Elvileg tesztek és vélemények alapján jónak tűnik, filmre kell csak, ha meg játszok azt fejhallgatón teszem.

2022. ápr. 21. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!