Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miert nyomja ki a hangszórót...

Miert nyomja ki a hangszórót búgva?

Figyelt kérdés
Van egy 1974es dual CV61es erősítőm, ingyen kaptam, működött pár napig talán egy hétig, majd egyszer csak csattant egyet és kikapcsolt, le szedtem a burkolatot és kicsapta a biztosítékot, kicseréltem a biztosítékokat, bekapcsoláskor megint lecsapta, na jó láttam hogy a tranzisztoron egy kábel elègett, szakival kicserèltettem, most már bekapcsol nem csapja ki a biztosítékot, DE búg és búg és búg, semmi mást nem csinál,úgy búg hogy a hangszórót kinyomja mintha áramot adna a hangszórónak nem hangot, miért búghat, vagy mitől lehet.

2022. máj. 26. 14:59
 1/5 anonim válasza:
😂😂😂😂😂
2022. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A hangszórók nem kaphatnak egyenfeszültséget, mert kitéríti a hangszórót, innen kezdve az érkező hangfrekvenciás jelet is torzítva adja, feleslegesen melegíti a vezetéket, szóval ez semmire nem jó.

Ha kondenzátoros kicsatolású, akkor az zárlatos lehet, ha az erősítő + - táplálású, akkor nincs kondi, viszont kivezéreletlenül a hangszórókra nem kerülhet feszültség.

El van billenve az erősítő, nincs meg a középponti szimmetria.

2022. máj. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


A biztosíték és elégett vezeték cseréje csak tüneti kezelés. Rendesen utána kell járni a problémának és az okot elhárítani.


A rajzot nézve ennek szimmetrikus tápja van. Valószínűleg elszállt az egyik végtranzisztor, esetleg a meghajtása.

Könnyen javítható. De ne erőltesd mert leégeted a hangszóródat vele!

2022. máj. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szirty, részletesebben is letudnád írni konyha nyelven? 🤕 Miért szállt el a vègtranzisztor, mitől, nem volt melegedés, az interneten fent van az erősítő csatlakozóinak részletes rajza de nekem magas mint kacsának az eperfa, szóval hiába nézegetem nem értem a rajzot, égès nyom sehol nincs, legalábbis külsőleg nem látszik semmi elszíneződés, azonos ohm és Watt minőségű hangszórókat használtam vele, 50%-os hajtást sem tettem vele, elég volt annak is a hangereje, szóval nem értem hogy mit lehet vele kezdeni, mert bekapcsoláskor ha van rajta hangszóró akkor fogja és erőteljesen kifelè tolja folyamatosan a hangszórót búgva, ennyit csinál. Azért hasonlítottam áramhoz mert egyszer régebben kiskoromban egy mélyládát bedugtam a 220V-ba 🤦‍♂️ és akkor is kifelè nyomta a hangszórót csak az egyből leis égette, valami konyha nyelv kéne hogy mikène hozzá vagy valami mert örülnék ha működne, inkább besem kapcsolom csak működjön🤕🥺
2022. máj. 26. 18:42
 5/5 Szirty ***** válasza:

Fene tudja. Végtranzisztor elszállhatott bekapcsoláskor is. Előfordul.

Nem az erősítő csatlakozóinak rajzát, hanem a végfok kapcsolási rajzát kell nézni. A hibás alkatrész méréssel kiszűrhető.

Vidd el valakihez aki ért hozzá.

Egy erősítő működésének és javításának leírása (konyhanyelven) messze meghaladná a gyk kereteit szerintem.

2022. máj. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!