Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet gond belőle? (magasabb...

Lehet gond belőle? (magasabb feszültség a kelleténél)

Figyelt kérdés
canon uc-v20 videókamerához 8,5 V táp kell... Viszont az baromi drága(nincs meg az adapter). Gond lenne ha az univerzális táp 9V ját kapná meg, illetve egy ellenállásal lejebb lehetne vinni a feszültséget?
2010. szept. 20. 21:29
 1/6 Jovanny ***** válasza:
Az univerzális táp 9V-ja terhelve közel sem 9V, főleg ha kínai. Először talán azt mérd le, mielőtt ellenállást raksz elé. :)
2010. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
az is számít hány amper nem csak a volt.. mérd le először, de fél V általában nem számít
2010. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát én úgy tudom, hogy az mindegy ebben az esetben, mert az hogy a táp pl. 2 ampert ad, és a fogyaszó csak 500 milit használ, az még rendben van
2010. szept. 20. 21:50
 4/6 anonim válasza:

Ne próbálkozz! Az előttem szóló teljesen jól szólt!


Így csak megsütni fogod!


Precíz 9 voltot egy szilícium diódával tudsz viszonylag stabilan 8,4-re leejteni...

2010. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Jovanny ***** válasza:
Nem hinném, hogy egy precíz gyári töltőt érdemes lenne egy olcsó kínai univerzális táppal helyettesíteni(amivel én például maximum ventilátort hajtok), lehet hogy nem is engedi, mert sok kamera érzékeli, hogy gyári töltővel töltöd-e. Az áram is fontos, azért nézd meg a táp adattábláját, de gyanítom, hogy 9V-on max. 2-300 mA-t ad le. :D
2010. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a válaszolók rosszindulatú megjegyzéseire.

Nyugodtan kösd rá, két lehetőséged van:

1. Jó lesz, akkor örülni fogsz.

2. Elcseszed a kamerát, akkor meg mi fogunk örülni, és szívesen válaszolunk a javítással kapcsolatos kérdéseidre.


Amúgy az univerzális tápod üresjáratban akár 12V-ot is adhat, hogy terhelve beálljon a névleges feszültsége.


Válaszolóknak:

Mi a fenének strapáljátok magatokat? Ha ép eszű ember fel tudja fogni hogy azt kockáztatja a szarakodásával hogy tönkrevágja a kamerát, akkor talán ő is. Ha meg nem, akkor sem tudtok észt adni neki. Ő az a fajta lehet, aki ha gázszagot érez, akkor is felkapcsolja a lámpát, hátha nem robban.

2010. szept. 21. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!