Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősebb lesz a basszus, ha...

Erősebb lesz a basszus, ha egy nyitott szekrénybe teszem a mélynyomót?

Figyelt kérdés

Van egy kb 200 W-os Panasonic mélynyomó (SB-WA520) ami egy 5.1 házimozi rendszer része. Van az asztalomnak egy, a képen látható része:

[link]

Úgy gondolom, hogyha ebbe teszem a mélydobozt, akkor az valamennyire talán erősítené a mély hangzást (nem mintha nem lenne így is bőven jó)

Szerintetek működhet?



2022. júl. 14. 21:30
A kérdező szavazást indított:
Biztos, hogy hallhatóan erősíteni fogja
Valamennyire talán,de nem lesz annyira észrevehető
Semmilyen jelentősége nincs
3 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, az biztos, hogy más hangja lesz, lehet rosszabb, de lehet jobb is. Egyébként, ha közvetlenül a szoba sarkába rakod, a falakra 45°-ban a hangdobozt, az hallhatóan mély hang kiemelést okoz.
2022. júl. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd bele és hallgasd meg.
2022. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én asztalom alsó sarkába teszem, Húzok pár fokot a mélyen, olyat szól hogy leesik a monitor az asztalról.

Nem vicc, egyszer az asztal szélén volt a telefonom, ment a zene, a telefon meg egyszer csak leesett…

2022. júl. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Felerősíti de a hangképet eltorzítja, nem véletlen az, hogy komolyabb hangfalakat csillapítók nélkül még a földre sem tesznek le nemhogy bútorra v bútorba ami átveszi a rezgést. Nyilván ennek nincs akkora jelentősége ha nem törekszünk a hanghűségre. Én sem tudok mást mondani, próbáld ki és ha neked tetszik ne foglalkozz azzal amit írtam hiszen te fogod hallgatni.
2022. júl. 15. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1-es

Azt is kipróbálnám, csak van rákötve plusz két hangfal (az 5.1 en kívül), aminek túl rövid hozzá a vezetéke

2022. júl. 15. 22:02
 6/9 A kérdező kommentje:

Megvolt az átépítés. Az eredményből azt szűrtem le, hogy ha nyílt helyen van, akkor a levegő veszi át az alacsony frekvencia hangokat, ha be van téve pl egy szekrénybe, akkor az veszi át. Még ma visszacsináltam.

Szóval 4-es, igazad volt.

3-as, neked milyen márka/típus van?

2022. júl. 16. 15:46
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Yamaha NS-333

Eq-t Voicemeter alatt állítom +5 értékre(maximum 12-t enged)

2022. júl. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
+ azért kell voicemeter, mert a pc mindkét hangkimenetét egyszerre használom, alapból a win csak egyet tud kezelni, voicemeterrel pedig kettőt is lehet
2022. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

1-es

Sikerült a hangfal vezetékét meghosszabbítani, így be tudtam tenni a mélyet a sarokba 45°ban, 5-10% erősödést érzek mióta bent van, szóval sikerült belőle kihozni a maximumot!

2022. júl. 18. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!