Képes lehet egy korábbi Telekom SAT TV parabola az Astra műhold adásait venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a két hete váltottam Telekom SAT TV-ről IPTV-re az otthonomban. A Telekom ugyanakkor nem szerelte le a parabolát, csak a beltéri egységet vitték el. Nagy általánosságban érdekelne, hogy vajon egy ~4 éves AMOS műholdat látó Telekomos parabola átforgatva ráláthat-e az Astra műholdra? Jó lenne pár plusz német TV csatorna, és ha már ki van építve a kábelezés, akkor szívesen költenék rá annyit, hogy ráforgassák arra a műholdra, ha viszont nem alkalmas, kukáznám a projektet. Mit gondoltok, keressek egy műholdszerelőt, alkalmas lehet a parabolám rá?

2022. júl. 27. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minden további nélkül alkalmas a vételre, át kell forgatni (kb. déli irányba), a tányért néhány fokkal megemelni, a fejet függőlegesbe állítani.

Most a tükör felé nézve az alsó része jobbra áll.

2022. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Maradj annyiban, hogy keress egy műholdszerlőt, és kérdezz rá. Amúgy esélytelen, mégcsak becélozni is.
2022. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, mentek a zöld pacsik!
2022. júl. 27. 17:05
 4/11 anonim ***** válasza:
simán alkalmas én telekommal kezdtem most digin van , régen is kézzel állítgaták az antanákat . digis szerelő valószínűleg munkán kívül megcsinálja neked de ez min 15eft-tól kezdődik
2022. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy nem lehet. De ne itt a gyk-n, hanem szakembertől.
2022. júl. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire van affinitásod a beállításhoz, de ez sok segítség:

Nekem van 2 is, mert egyszer/régen nem találtam..

Ma enélkül is be tudnám állítani, de ha már ott van?

Akkor viszont célszerű beállítani kézzel egy transzpondert és egy csatornát a műholdvevőn az Astráról, szabad vételűt,és ha tekergeted a tányért és jó az irány, meg a magasság is megjelenik valami. Na onnan már nyerő.

Akad azért más lehetőség is..

2022. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogy mi? Ami lemaradt: [link]
2022. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem változtattak a sugárzás erősségén, az Astra baromi könnyen belőhető ahogyan fentebb írták (kézzel beállítani a műholdvevőt, majd forgatni az antennát, még jó lesz a jel). Annak idején egy felmosóval löktem irányba és már volt adás, csak a finombeállításhoz kellett létra.
2022. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Létezik "beállító" program, ellát adatokkal.

Kb. Budapest hellyel.

[link]

Pontosan Déli irányba, fejet függőegesre fordítani (most ca. 15 fokot ferde), és kb. 5 fokot emelni a tányéron felfelé.

2022. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezek az olcsó jelerősségmérők precíziós beállításra nem jók, persze kérdés, hogy mennyire akar jó minőségű adást nézni a kérdező. Egyébként a parabola az parabola, sokkal fontosabb a fejtípus.
2022. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!