Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miben különböznek főként a...

Miben különböznek főként a nagy gyártók gamer laptopjai egymástól?

Figyelt kérdés

Talán a hűtésre tudok gondolni meg talán az összeszerelésre ami szóba jöhet.Van esetleg egyéb különbség?

Pl TuF-Legion-Omen-RoG stb.-re gondolok.

Illetve szerintetek melyik az a márka amelyiket inkább érdemesebb választani?

Válaszokat előre is köszönöm!



2022. júl. 29. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szór a minőség, szériák, típusok, évjárat függvényében. Nincs 100% biztos aranyszabály.


Manapság a gamer gépek hűtése már nem szokott annyira rossz lenni (hőfok szempontból).

Eget rengető különbség nincs szerintem. Főleg közepes hardver szintig (Geforce 3050 Ti, 3060).


Geforce 3070-3080 estén már nagyobb "tudomány" kell a hűtéshez.

Ezen a szinten már inkább asztali gépet vennék (ha lehet).


Mindegyik gamer gép aránylag hangos más gépekhez képest még közepes terhelésen is,

nagy terhelésnél (CPU + GPU együtt) meg pláne, akkor csak fejhallgatóval használhatóak.


Az elsőre kevésbé nyilvánvaló dolgokon szokott menni a spórolás a gyártók részéről.

Kijelző, mikrofon/webcam (ha szempont), billentyűzet, csatlakozók száma, elhelyezése, gyenge wifi stb.


Recsegni-ropogni már nem szoktak a gépek, egész strapabíróak is.

Mi munkahelyen is évek óta ilyen gamer kategóriás gépeket használunk, van kolléga aki minden nap hordozza.


Van kétféle magyar billentyűzet!

Amikor az í betű úgy van benyomorítva valahova az rossz jel (engem irritál).


A "coil whine" nevű jelenség szokott még gond lenni gyakran (valami alkatrész sípol, halk, de zavaró).


Ha érzékeny rá a szemed akkor gond lehet a kijelző háttérvilágítás villogása (a fényerő szabályzás így van megoldva stb.).

Van, hogy csak órák elteltével érzed, hogy fáj a fejed, a boltban észre sem veszed.


Amiben még szokott lenni különbség az a szerelhetőség (pl. RAM bővítéshez).

Többnyire azért ez sem szokott nagy gond lenni, de érdemes utánaolvasni.


Itt tájékozódj szerintem: [link]

Tudomásom szerint német oldal (de angolul is elérhető), ezért a legtöbb EU-ban kapható típusról van teszt.


Én tavaly vettem egy ASUS TUF FX506HC Core i5-ös gépet, jobbára munkára használom külső monitorral (játékra csak ritkán), én elégedett vagyok vele.

Viszonylag olcsó gép, aránylag diszkréten néz ki (nincs benne piros szín stb.), nincs elbarmolva benne semmi különösebben.

Annyi hibája van, hogy a ventilátorok szabályzása nem finomhangolható (annyira mint én szeretném).

A legtöbb módban le is kapcsolja őket időként, akkor viszont van egy kis cincogásuk (a ventilátor motorja nem áll le teljesen a szerintem rossz PWM vezérlés miatt).

Együtt lehet élni a dologgal, jobbára terhelem a gépet, szinte soha nem kapcsolja le a ventiket, illetve tényleg csak közelről lehet hallani.


Gamer gépek kapcsán:


Lenovo: ár/értékben jónak tűnnek (CPU/GPU, kijelző is többnyire), de saját tapasztalatom az, hogy spórolnak apróságokon (eddig pl. az összes gamer Lenovo, amit láttam használhatatlan mikrofonnal volt szerelve)


MSI: nincs rendes magyar bill, az olcsóbb gépeikben csak egy ventillátor van (de lehet, hogy elég), ezeket leszámítva úgy tudom jók


HP: kicsit el vannak szállva árban, feljebb kell menni árban azonos minőséghez


Dell: ugyanaz mint a HP, plusz még szőröznek is, silány kijelzők stb. azt hiszem ők is benyomorított í betűvel dolgoznak, de nem emlékszem biztosan már


Asus: általánosságban nagy különbség nincs a szériáik között, TUF elvileg az olcsó széria, de nagy különbség nincs; azt látom, hogy az utóbbi pár évben nagyon próbálják odatenni magukat, figyelnek a reakciókra, korrigálnak dolgokat a köv. évjáratra stb.


Acer: volt Acer gépem is (igaz nem gamer), olvastam sok tesztet is, nagy gond nincs velük szerintem

2022. aug. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úristen, köszönöm ezt a nagy segítséget!

Öröm volt elolvasni. :)

2022. aug. 3. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez csak most jutott eszembe:


Még egy aránylag jó dolog lehet az MUX switch megléte (az én gépembe sincs sajnos).


Ezzel át lehet kapcsolni, hogy fixen a komolyabb GPU-t (pl. a Geforce XYZ-t) használja a rendszer (soha ne a CPU-ba építettet).

Tehát ne csak szoftveresen legyen kapcsolgatás a kettő között, hanem hardveresen (BIOS-ban).


Sajnos ez csak a drágább notebook modellek esetén érhető el (de szerintem minden gyártónál elérhető, csak nem a budget szériákban).


Teljesítményben is plusz (játékok alatt), de arra is jó lehet, ha gázos az integrált GPU drivere. Sajnos tapasztaltaim szerint az AMD, Intel (integrált), Nvidia driverek mind bugosak, még desktop alkalmazások estén is jönnek elő hibák néha (videólejátszás pl.). Én örültem volna, ha az Intel integráltat szükség estén ki tudtam volna iktatni.

2022. aug. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


arukereso n mas boltokban mindentutt sokkal dragabb most

enyiert viszont ajandek ha hibatlan


ardiagram alapjan se volt nagyon mas a helyzet


kisse fura is mondjuk


100 as elteres...


ha nem sporolsz akkor vannak kulonbozo minositesek amivel ha ellatak akkor elethu hibatlan megjelenitest kell kapj

2022. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!