Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » YouTube videók készítéséhez...

YouTube videók készítéséhez milyen mikrofont ajánlanátok, ami lehetőleg fejhallgatós, fejre szerelhető? USB-s vagy jack dugós legyen? milyen árban? Konkrét tippeket is fogadok!

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fejhalgatóst felejtsd el, nem véletlen nem használnak ilyet komolyabb studiókban sem.


Videók esetén az emberek a videó minőségét még csak csak tolerálják, de a hang minőséget biztos, hogy nem.


Persze biztos van ami jó minőségű a fejhalgatósból is.


Én magam egy Audio-Technika AT2020 USB mikrofont használok, ehhez van shock mount (Gumírozott mikrofon tartó, a rezgés csillapításra) És egy asztalra szerelhető álvány, valamint popfilter.


Mondjuk a mikrofon nem olcsó kb.60 000 Ft én még régebben vettem akkoriban 40 000 volt, de vigyázz mert van olcsóbb de az szinte biztos, nem USB-s.


Microphone Shock Mount AT8458a kb. 12000 Ft


Pop filter 3000-5000 Ft


Asztalra szerelhető álvány 7000-8000 től felfelé


Szóval, ha igazán jó minőségű hangot akarsz akkor ez a része 80 000-től felfelé.


Ez alatt is biztos van jó, anno nekem ezt javasolták ezért lett ez, és nem bántam meg.

2022. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! De az asztali mikrofont hova teszem? A laptop elé? Vagy mellé? De akkor hogy lesz a számnál? Na és a Razer Seiren mikrofonok milyenek?
2022. aug. 13. 10:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt egy kép, hogy miként is néz ki egy ilyen összeállítás, bár ez nem USB-s, de a lényegen nem változtat.


[link]


Ezzel a karos asztali tartóval úgy állítsd be, hogy kényelmes legyen, lásd a képernyőt is, ne zavarjon a mikrofon. Ezeknél nem szükséges teljesen közel legyen a szádhoz kb 10-15-20-30 cm-re már teljesen jó, minőségben rögzíti a hangot. Az ajánlott AT2020 amúgy a mikrofon elején érzékenyebb (Vese formájú kardoid az irány érzékenysége.) Van még gömb érzékenységű is és irányított ezek általában un. puska mikrofonok. Ez utóbbiak kizárólag ellőről veszik a hangot.


Itt el magyaráz néhány alap dolgot: [link]


Nem tűnik rossznak Razer Seiren sem itt egy összehasonlítás: [link]

2022. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet felvételt ülve is készíteni, de egy idő után rájössz, hogy állva jobb.

Ülve is úgy, hogy kihúzott felsőtesttel, na így aztán elég kényelmetlen az ülés. Ha meg be görnyed az ember ülés közben sokkal kevesebb a levegő.


Ja és még valami beszéd közben picit húzd mosolyra a szád szebb hangzása lesz a felvételnek.


Ezek jutottak eszembe a mikrofonokon túl.

2022. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg YouTuberek hogyan csinálják. Általában egy karos szerkezet tartja a mikrofont. A legtöbb mikrofongyártó árul ilyeneket.
2022. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!