Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy tudnék belőle többet...

Hogy tudnék belőle többet kihozni?

Figyelt kérdés
Adott egy Logitech Z333 2.1 (40W RMS) aktív hangfalpár + erősítő. Nagyon szépen szólnak, viszont zavar, hogy a mélysugárzó erőssége túlságosan le van szabályozva. Van egy Pana 5.1-em is, 220W mélnymomóval, annál már sokkal többet enged a mélynek. Tudom, közel sem egy kategória a kettő, de akkor is idegesítő, hogy gyárilag az erősítő ennyire leszabályozza a a mélyeket. A hátulján lévő basszus állítót maxra húzom, gyenge. Laptopon a VLC lejátszón beállítom a "teljes basszus" effektet, akkor már torzít. Telefon hangszínszabályzóján ha mindent maxra húzok az elég lene, de azt legtöbbször nem támogatja. Kipróbáltam más lejátszó appokat is, azok sem engedik. Mit tudok csinálni vele? 12 m2-en hallgatom bérházban, nem bömböltetni akarom, de kis hangerőn is szeretném hallani az alacsonyabb frekvenciákat. Hogy hozhatnék ki belőle többet?

2022. aug. 30. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Konkrét válasszal nem tudok szolgálni, mert én magam nem értek úgy hozzá, viszont tudom merre indulnék el.


Vannak ilyen hangtechnikai műszerészek. Hardveraprót nem tudom ismered-e, ott szoktak lenni ilyen "fanatikusok" ( :) ) akik javítanak is ilyeneket. Logitech ugyan, csak nem hangfal, de ott két embert is találtam, akik a szimulátor kormányt (Logitech G27) megjavítják :D Simán el tudom képzelni, hogy hangfalban is vannak ilyenek és nem csak Logitech, hanem minden brand.


Remélem sikerrel jársz!

2022. aug. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nem lehet ilyen kis teljesítménnyel meghajtani 220W-os hangszórót. Az nem elég neki. Cseréld le az erősítődet.


Ezeket javaslom:

[link]

[link]

2022. aug. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Ez egy PC hangfal, nem szobai hangfalnak van tervezve. Tedd a ládát egy sarokba valamit hoz a basszuson de sokkal többet ne várj tőle. Ha szeretsz barkácsolni építhetsz neki egy háromszor ekkora dobozt, az is javít rajta. A basszus kiemeltetések rontják a hangképet, ne erőltesd. Ha magasabbak a zenei igényeid akkor sajnos be kell ruházni komolyabb erősítőre, hangfalakra.
2022. aug. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es

Nem hallottam még róluk, lehet majd utána nézek.



2-es

Nem értetted a dolgot (vagy én magyaráztam szarul)

Én alapvetően a 40W Logitechről írtam. A 220W Pana házimozit csak példának hoztam fel. Az erősítő marad, azt nem cserélgetem.



3-as

A 220W-os Panasonic mélynél működött a sarokba tétel, de nem hinném, hogy ilyen kis teljesítménynél (ahogy én hallgatom 12 m2-en) ennek lenne jelentősége. Örülök, hogy most közel van hozzám.


A hangszínszanályzókkal amúgy nincs bajom, jól működnek, csak sokszor nem támogatja őket a rendszer.


Nem kell komolyabb erősítő, nekem ez mindenre is elég, csak túl le van szabályozva a mélynyomóra jutó feszültség.

2022. aug. 31. 06:20
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
A mélynyomón lévő basszusszabályozó potmétert iktasd ki ideiglenesen, egy próbát megér, hátha így nyersz még némi mélyet.
2022. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt a szabályzó tekerőt kössem ki az erősítőből, hogy állandóan ugyanaz az arány legyen? Ezt tapasztalatból mondod, mert már hallottál erről/csináltál hasonlót, vagy most találtad ki és jónak hangzik?
2022. aug. 31. 20:43
 7/10 anonim válasza:

#2-es vagyok. Értelek. Csakhogy a probléma igazából majdnem ugyanaz. Kis teljesítményű erősítőtől ne várj csodát... Jobban jársz ha lecseréled az erősítődet. Különben nem oldódik meg a problémád. (De te tudod...)


Itt van egy pár lehetőség (Aktív hangfalakkal):

50W: [link]

56W: [link]

60W: [link]

66W: [link]

80W: [link]

2022. aug. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Igen alkalmaztam már hasonló megoldást, igaz más célzattal. Nem kell véglegesen kikötni csak a próba idejére, ha nem lesz semmivel sem intenzívebb kösd vissza.
2022. szept. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es

Mint írtam, telefonos szabályzókkal jól működött, vagyis bírja az annyit, csak gyárilag van alul szabályozva. Emiatt nem fogok másikat venni, teljesen elég ez.


5 & 8-as

Szívesen kipróbálnám, csak abszolút nem értek hozzá és nem akarok kárt tenni se benne, se magamban. De lehet hogy meg fogom majd próbálni.

2022. szept. 1. 12:58
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Ez esetben tényleg ne kísérletezz ezzel. Gondolom akkor a nagyobb hangdobozba való átépítés sem játszik. Sajna akkor csak bővítéssel tudsz javítani a hangzáson.
2022. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!