Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van lényegi különbség e 2...

Van lényegi különbség e 2 Sony TV között?

Figyelt kérdés

Árban nem sok, viszont processor technológia, képjavítás technológia stb másabb benne. Esetleg aki jobban ért hozzá, netán van saját tapasztalat, szívesen meghallgatnám.


[link]


Konkrétan e 2 TV között fogok dönteni, nem kérek olyan választ amiben másik márka előfordulna :)


[link]



2022. szept. 1. 17:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

X93J, kérdés nélkül. Egyszerűen egy jobb TV, mint a 89J.


A Sony úgymond "lefelé kerekít", az alapmodell mindig 5-el osztható (pl. 80, 85, 90, 95, minél magasabb, annál jobb). A betű az évre utal, a J-sorozat 2021-es, az ideik a K-sok.


A 85, 86, 87, 88, 89 között csak a dizájnelemek különböznek, maga a panel, a proci, a képességek megegyeznek. Ugyanez igaz a 90-94-re is, mindegyik csak a 90-es alapmodell variánsa, más dizájnnal.


A kérdés tehát igazából annyi, hogy az X85J vagy az X90J jobb TV, és a kettő közül az X90J gyakorlatilag minden téren jobb: nagyobb a fényereje, jobb a local dimming, ezáltal jobb a HDR is, és a fejlettebb processzor miatt a kép is valósághűbb lesz. A Sony mindig is a képfeldolgozásban volt nagyon penge, így a X85J is simán köröket ver rengeteg FALD-os TV-re (edge-litekre meg főleg), de én mindenképpen az X90J mellett tenném le a voksom a sokkal jobb HDR-kezelés miatt.

2022. szept. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
1000 hála és köszönet a kompakt válaszért, repült a zöld :)
2022. szept. 1. 23:11
 13/14 A kérdező kommentje:

kedves 11!


Adott a korábban vizsgált x93j, ahhoz nézve a linkelt tv mennyivel érné meg jobban?


[link]


ahogy én látom, a magyarázatod alapján ez annyival másabb,hogy idei széria. ez mennyire jelent előre lépést, hogy érdemes legyen esetleg a kisebbet, de az ideit választani?

2022. szept. 26. 15:37
 14/14 anonim ***** válasza:
Én csak akkor ajánlanék kisebbet, ha két méternél közelebb ülsz majd a TV-hez. Szvsz nincs akkora különbség a két TV között képminőségben, hogy megérje az újabbat venni eggyel kisebben. Egy 65 colos X93J-vel szerintem jobban jársz, mint egy 55 colos X90K-val.
2022. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!