Ki milyen hangtechnikát használ TV nézéshez, filmezés, zene hallgatáshoz?

Figyelt kérdés

Én is valami normálisan szóló összeállítást szeretnék összerakni, hogy ne a TV hangszóróját gyilkoljam a filmjeimmel és zenéimmel. Kinek milye van otthon? Mit használ? Tippek? Tanácsok?

Előre is köszönöm szépen!



2022. nov. 9. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kb. 25 éves "mini-hifit". :)

(Tudom, itt ilyet nem szabad leírni, mert ez csak egy zenélő doboz, de hogyan írhatnám körül ennél rövidebben..?)

2022. nov. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Erosito + 2 bazinagy 3utas hangfal
2022. nov. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
samsung tévéhez egy kb 20 éves (de nagy márka) erősítőt, ami általam javított, feljavított, és 5db videoton hangszórót, amik a feljavításnak köszönhetően tudnak nemcsak sztereót, hanem 3d hangot is, tehát ha a "kamera" mögül jön a hang, akkor azt mögöttem hallom, ha jobb oldalt akkor jobbra, stb stb. nem bömböl, kb mozi hangerő 75%-a. 160cm képátló, 4k.
2022. nov. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
19 éves 5.1-es analóg házimozi (6 db RCA csatlakozója van, nem koax és optikai). Alig találtam olyan DVD lejátszót amin van ilyen kimenet, aztán rábukkantam egy kifutó modell utolsó kiállítási darabjára, el is vittem, jobban szól mint a Corvin mozi (tudom ez szubjektív, de annak a mozinak elég rossz a hangzása).
2022. nov. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
A hangrendszerem 4.0 2db erősítővel és háromutas hangfalakkal a szoba 4 sarkában. TV nézéshez nekem bőven elég egy BOSE multimédia aktív hangfalacska. Mozizáshoz a fent említett hangrendszert is használom néha v csak a felét az-az 2.0, néha pedig be sem kapcsolom és csak az aktív hangfalról szól. Yamaha erősítőm van BOSE hangfallal, a háttérhangzást egy öreg Cleopátra rádió biztosítja felújított peremezéssel de az eredeti hangszóróival. Ritkán használom filmnézéshez főleg zenét hallgatok ezen a rendszeren.
2022. nov. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Régebben 5.1-et, most 2db polcsugárzó állvannyal, erősítő kombó. Ez zenére is alkalmasabb a filmezés mellett.

Ha nem akarsz sokat keresgélni, akkor 80-10000Ft-os Soundbar már megfelelő lehet. Ha kicsit jobb hangzást szeretnél, mert fontos a zenehallgatás, akkor használtan integrált erősítő és 1 pár hangfal, ami többet nyújt, csak itt a csatlakozási lehetőségek szűkösebbek, értem itt, a HDMI ARC, Bt hiànyát. Nekem is van külön még egy DAC és HDMi audio extractor, így már teljes a kép.

2022. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Genius SP-HF1800A 2.0-t használok.
2022. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Morzsi007 ***** válasza:
*80-100 000 Ft* akart lenni.
2022. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy LG soundbar - om van.

De szerintem barmelyik soundbar megfelel tvzeshez. Es jol is neznek ki.

2022. nov. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tévém, pc intézi a szórakozást is. Genius 1255 kikötve passzívba, egy Acoustic Solutions 5.1-ből maradt kis szub+erősítő hajtja, ESI U22XT a hangkártya, picit a közepeket hozzáekvalizereztem az AKG k240-hez, és a magasak is arányítva vannak hozzá. A mélyek külön kb laposra hangolva a lehallgatási ponton, arányban összehozva a többivel. Minimális módosítások egyébként, és soha nem keskeny frekvenciatartományon, így a fázismenet teljesen elfogadható.
2022. nov. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!