Milyen 27 colos monitort ajánlanátok nekem? Többi lent

Figyelt kérdés

Monitor vásárlás előtt állok, főbb szempontok:

-27 col

-nem ívelt (bár az ívelt nem tudom milyen, de olykor ágyból is nézem a monitort vagy pl ül mellettem valaki az asztalnál)

-leginkább böngészésre, youtube videók nézésére használnám

-néha szoktam játszani, pl Dead by Daylight, nagyon pörgős játékra ritkán használnám

-FeeSync/GSync nem tudom mennyire kell, gondolom nem árthat azért

-jelenleg 60Hz-es monitorom van, elvileg 144Hz után vissza sem akarok térni 60Hz-re, fogalmam sincs :D

-válaszidő gondolom 1sec a jó

-felbontás pedig lehet akkor már 2k jó lenne 27 colon, ha 1 méterről nézem leginkább

-paneltípus IPS vagy VA, nem teljesen tudom

-árban max 140 ezerre gondoltam


Amúgy 2 éve már rendeltem egy AOC monitort, VA paneleset, viszont több pixelhiba is volt rajta, ezért visszaküldtem + amikor DbD-vel játszottam, akkor játék közben jobban fel kellett vennem a fényerőt, viszont amikor leraktam tálcára és meg volt nyitva egy weboldal, kisütötte a szememet a fehér, irritált. Mostani 23.3 colos kis 5 sec válaszidős, 60Hz-es, 10 éves TN panelemhez még távirányító is van, nincsenek ilyen gondjaim játék és böngészés között.



2022. nov. 13. 04:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
De azt se tudom, hogy elég lenne-e nekem a 23.3 col után a 24 colos is? Milyen érzés 27 colra váltani 1 méteres távolságból?
2022. nov. 13. 04:08
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezzel a monitorral szemezek: Acer XV272UPbmiiprzx UM.HX2EE.P01 Monitor
2022. nov. 13. 04:28
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
1 sec válaszidő azért elég kevés :-) De egyébként úgy látom átlagos igényeid vannak, ezeket gyakorlatilag akármelyik tudja.
2022. nov. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1 sec az már kissé lassú, egy minimális észrevehető késés lehet, leginkább játékoknál! :D Szerintem inkább 1 ms !

sec : szekundum = másodperc

ms : milliszekundum = a másodperc tízezred része

Amúgy szerintem jót néztél, az igényeidnek megfelelően összeségében ennél jobbat én se találtam!

2022. nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Radzeer válasza:
Ha nem sürgős valami miatt, én a helyedben hetente ránéznék a PC Arena oldalára (most csak Full HD-s monitorjaik vannak ilyen méretben). Pár hónapja vettem ott egy 27"-os QHD Samsungot és nagyon meg vagyok vele elégedve, olyan szépek a színei, mint egy Macnek.
2022. nov. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megvettem a fent említett monitort. Viszont bevallom én ettől az IPS-től többet vártam. Nem értem, hogy miért mondják azt, hogy az IPS-nek vannak a legélethűbb színei, amikor a feketét egyszerűen nem tudja megjeleníteni, szinte minden szürke, ami fekete, akkora a backlight bleeding. És pont emiatt a 178 fokos betekintési szögével is vitatkoznék, ugyanis nem is kell sokat mozgatnom a fejem ahhoz, hogy teljesen másnak lássam a színeket rajta
2022. nov. 22. 00:00
 7/13 anonim válasza:
Samsung Odyssey g5, sztem nagyon jó monitor 165hz 1ms ívelt képernyő 27inch
2022. nov. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bárcsak lenne ilyen Samsung monitor nem íveltben is. Nálam van, amikor ágyból nézem, nem teljesen előről. Vagy van hogy odaül mellém valaki gépezésnél
2022. nov. 24. 08:12
 9/13 anonim válasza:

Van egy eladó 28"-os öreg gamer monitoron. Hanns-G

Fél év garit adok, 20-ért a tiéd.

2023. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az Acer XV272UPbmiiprzx UM.HX2EE.P01 monitorra esett annó a választásom, azt vettem meg, és elégedett is vagyok vele, ívelt kijelzőjű monitort nem akartam venni, mert féltem, hogy ha leül mellém valaki vagy ha ágyból nézem nem teljesen szemből, akkor gond lehet. Viszont ezt az Acert ahogy látom nem lehet már kapni árukeresőn.
2023. jún. 13. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!