Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi történik az erősítővel?

Tibi930918 kérdése:

Mi történik az erősítővel?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy Auna AMP-5100-B tipusú erősítőm és hát idáig az volt a terv hogy eladom de senkinek nem kellett így arra jutottam hogy mi lenne ha felerősíteném meg tesztelgetném amúgy is régi álmom hogy építsek egy erősítőt és jelenleg azt szeretném megcsinálni hogy nagyobb toroidot teszek bele ez mit csinálna az erősítővel?Nagyobb lenne a teljesítménye vagy a végfokokat kinyírná?

2022. nov. 15. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Súlyosabbá tenné.
2022. nov. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hírdesd olcsóbban, kár lenne szétszedni ha eddig jól működött.
2022. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már kivettem a toroidot de akkor vissza fogom rakni ha a cseréje semmit sem csinálna
2022. nov. 15. 16:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nagyobb toroid? Méretre nagyobb, nagyobb teljesítményű? Nagyobb feszültséget és/vagy nagyobb áramot képes leadni? Az erősítő leadott teljesítménye alapvetően a tápfeszültségtől és a terhelő impedanciától függ. Ha beleteszel egy nagyobb teljesítményű, de az eredetinél kisebb feszültségű transzformátort, akkor nemhogy nagyobb, hanem kisebb lesz a teljesítménye. Ha nagyobb feszültségűt teszel bele, akkor elvileg növekedhetne a kimeneti teljesítmény, de több probléma is felmerül. A tápegység szűrőkondenzátorai nem biztos, hogy elviselik a nagyobb feszültséget. A nagyobb tápfeszültség tönkreteheti a félvezetőket, nagyobb tápfeszültségen megnövekszik a végtranzisztorok árama, lehet, hogy emiatt tönkremennek. Aztán még lehetne sorolni. Ez nem olyan egyszerű, hogy kiválasztok egy nagyobb teljesítményű, nagyobb feszültségű transzformátort, aztán gondolkodás nélkül beleteszem.

Az erősítő építést is, mint minden mást, az alapok elsajátításával kell kezdeni. Enélkül sorozatos kudarc lesz az eredmény.

2022. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, látom a kínai hulladékgyár már megtanulta a leckét. Ott van a teljesítménye, 2x120W+3x50W, azaz 390W. Kicsit vicces. Korábban még viccesebb volt, mert az ilyen porfogó dobozoknak a seggén még rajta volt az áramfelvétel, esetleg még egy biztosíték is volt, amiből ki lehetett számolni a maximális felvett teljesítményt és ebből megtippelni a valós leadottat. Most már se biztosíték, se felirat. De még a leírása sem említ semmit. Csak annyit, hogy 230V 50Hz.

Ezek után, jó ha tud a valóságban 8 ohmos terhelésen 2x50W+3x20W teljesítményt.

Egy trafócserével csak hazavágnád ezt a garantáltan határra méretezett cuccot. Határon az elkók feszültsége, az egyenirányító diódák teherbírása, a hűtőbordák felülete, a hűtőventilátor légszállítása, mert minden nettó veszteség, ami csak egy kicsit is többet tud, mint amennyit a garanciális idő hibamentes túléléséhez kell.

A cuccot az Electronic-Star oldalon találtam meg, és alap, hogy ott az ember semmit nem vesz. Hulladékbolt.

2022. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon:

[link]

Ezen a képen látszik a felvett teljesítménye:

[link]

Állítólag 400 W. Ebből azonban sehogy nem jön ki az összesen 390 W kimeneti teljesítmény. Transzformátor, tápegység, erősítő hatásfoka, kiszolgáló áramkörök teljesítményfelvétele, és máris kb. annyi marad, amennyit 5-ös írt. Ez tényleg német gyártmány, vagy „kínai német”? Ennyire lealacsonyodtak?

2022. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem annak idelyén 1200 watt volt írva XDXDXD igen amúgy az az electronic star oldal nagyon rossz de ezt jópár évvel ezelőtt még nem tudtam.
2022. nov. 16. 11:37
 8/9 A kérdező kommentje:
hát akkor köszönöm a válaszokat akkor visszarakom és vagy megpróbálom eladni vagy megy a vastelepre.
2022. nov. 16. 11:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy német, mint Uli Behringer cuccai. Az "Uli" is ma már inkább szerintem "Yu Lee", és valami csíkszemű, napi egy marék rizzsel működő fiatal villamosmérnököt takar.
2022. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!