Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért ad lilás képet a TV...

Miért ad lilás képet a TV HDMI-ről, ha a DVD-lejátszót használom?

Figyelt kérdés

Szevasztok! Egy kicsit bonyolult dolgot kéne megoldanom, remélem tud valaki segíteni: Az új Samsung 4K QLED TV-mre rádugtam HDMI-vel a Pioneer DVD-lejátszómat, melyet kicsit nehézkesen, de végül is felismer, bár PC-nek írja ki. Bár felismeri, de mégis ilyen lilás az egész kép a DVD-lejátszóról (csak annál, mindenhol máshol jó, tehát pl. pendrive-ról is tökéletes a kép). A régebbi TV-ken jól működött a DVD-lejátszó is (természetesen HDMI-ről), egyszerűen kizárt, hogy a lejátszóval vagy a HDMI-vel legyen a baj. Több HDMI-kábellel is megpróbáltam a dolgot, ugyanaz mindegyikkel. A DVD-lejátszó HDMI beállításainál van olyan funkció, hogy Direct, ugyebár ezen kéne lennie, mert ez adja az ún. standard beállításokat, természetes színeket. De ezen lilás a kép, így használhatatlan. Van még néhány lehetőség, pl. az Enhanced opció, melyen nem ad lilás képet már, hanem normális a kép, de ott túl sötétek a színek, olyannyira hogy egyszerűen egy csomó részlet elveszik, ezen nem ajánlatos használni. Próbálkoztam a TV részletes beállításaival is miután a DVD-t Enhanced-re állítottam, de semmi sem hozott megfelelő eredményt eddig. Bekapcsolom a lejátszót, pár mp-ig normális a kép, majd kicsi "hangyázás" és átvált lilásra. Másik HDMI bemenetet is próbáltam. Set top boxról pl. hibátlan az egész. Miért ad vajon lilás képet DVD-ről? Meg lehet ezt valahogy oldani? Számomra fontos lenne. Én a kompatibilitási gondot sem tartom kizártnak. Mindegyik HDMI-kábellel ugyanez (a DVD-lejátszó esetében).

Köszi!



2022. nov. 16. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Próbáld meg megmozgatni a kábelt. Lehet, hogy a dvd lejátszó csatlakozója adta meg magát.
2022. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is valami illesztési problémára gondolok bár furcsa, hogy egyik bemeneten, ill kiválasztásnál sem ad jó képet. Esetleg van lehetőség RCA-n történő átjátszásra. Az az igazság, hogy én egyből RCA-t használtam és természetesen a TV-is ezt jelöltem be kiválasztott csatlakozónak és mivel elsőre tökéletes volt így nem próbáltam HDMI-n, ill nem is marad több üres HDMI bemenetem. Talán próbáld ki.
2022. nov. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
A Pioneer logo megjelenik a TV képernyőn?
2022. nov. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Levontam a következtetést, a TV sz*pat, ugyanis egy régebbi (sőt több régebbi) TV-n is megfelelően működik/működött mindig is a cucc. Egyszerűen csak az új TV nem ér össze valamiért a DVD-lejátszóval, vagy legalábbis nagyon nem úgy, ahogy illene.

Válasz az 1.-re: Megmozgattam mindent, amit csak lehetett, sajnos nem ilyen egyszerű a dolog, mert semmi változás, de azért köszi. :/

Válasz a 2.-3.-ra: Egyedül az ún. Enhanced opciónál ad jóhoz közeli képet (DVD HDMI beállításainál van ez az Enhanced opció), de tényleg marha sötétek vele a színek, részletek vesznek el. Viszont sosem lilás! A DVD HDMI beállításainál az ún. Direct-tel kéne jónak lennie (mint korábban is az előző TV-ken), de ott lila, tehát azzal használhatatlan. Pedig a Direct ami szép színeket ad, nem veszít el részleteket, nem torzít, hanem teljesen természetes. Korábban is mindig a Direct-et használtam az előző TV-kel.

LG 4K-s TV-n, és egy jó régi mindössze 720p-s TV-n is jól működött a cucc. Sőt, 80 cm körüli LG TV-n is próbáltam anno, ott sem volt gond. Csak az új TV-vel. Rohadjon meg az egész...

RCA-ra sajnos nincs lehetőség, mert bár a DVD-n van, de a TV-n nincs, megnéztem többször is.

Igen, a Pioneer logót hozza. De már ott a logónál is tök lilás az egész kép (Direct beállításon, ami a megfelelő lenne).

Valamiért a TV nem tud megfelelően kommunikálni a készülékkel, létezhet vajon kompatibilitási hiba az új csodatévékkel? Mint mondjuk a Windows 10 esetében, hogy valami nem működik/nem megfelelően működik rajta. Én jelenleg ezt tartom a legesélyesebbnek.

2022. nov. 17. 20:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Javítás az elején: "Egyszerűen csak az új TV nem fér össze"
2022. nov. 17. 20:07
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ott ahol sötét kép nem is tudod korrigálni a TV fényerő szabályozójával, stb? Elhiszem, hogy bosszant a dolog de talán jön majd valaki aki tud valami hasznosat tanácsolni. Esetleg próbálkozz más fórumon is.
2022. nov. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gabesz147 ***** válasza:
HDMI kábel nem régebbi szabvány?
2022. nov. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sok szívás árán szerencsére sikerült megoldanom, köszi az eddigieket Nektek!

A DVD-lejátszó kézikönyvében elmélyültem, és közben maga a lejátszó HDMI beállításainál állítgattam az értékeket, az ún. Memory 1 profilnál, ahol minden egyes dolgot szabadon lehetett skálázgatni. Úgyhogy nagynehezen, de szerencsére összeállt. A HDMI-n kellett tehát mélyremenően állítgatni, mert a TV állítgatása nem hozott jó eredményt, még max fényerőn is alig volt javulás. Már jó a kép, se nem túl sötét, se nem lila, olyan amilyennek lennie kell.

2022. nov. 18. 23:32
 9/11 gabesz147 ***** válasza:
Örülök, hogy rendbe jött, ha az én tanácsom pl. nem volt jó, de ebből is lehet tanulni, ahogy végül rájöttél.
2022. nov. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is örülök, hogy sikerült.
2022. nov. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!