Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért ad lilás képet a TV...

Miért ad lilás képet a TV HDMI-ről, ha a DVD-lejátszót használom?

Figyelt kérdés

Szevasztok! Egy kicsit bonyolult dolgot kéne megoldanom, remélem tud valaki segíteni: Az új Samsung 4K QLED TV-mre rádugtam HDMI-vel a Pioneer DVD-lejátszómat, melyet kicsit nehézkesen, de végül is felismer, bár PC-nek írja ki. Bár felismeri, de mégis ilyen lilás az egész kép a DVD-lejátszóról (csak annál, mindenhol máshol jó, tehát pl. pendrive-ról is tökéletes a kép). A régebbi TV-ken jól működött a DVD-lejátszó is (természetesen HDMI-ről), egyszerűen kizárt, hogy a lejátszóval vagy a HDMI-vel legyen a baj. Több HDMI-kábellel is megpróbáltam a dolgot, ugyanaz mindegyikkel. A DVD-lejátszó HDMI beállításainál van olyan funkció, hogy Direct, ugyebár ezen kéne lennie, mert ez adja az ún. standard beállításokat, természetes színeket. De ezen lilás a kép, így használhatatlan. Van még néhány lehetőség, pl. az Enhanced opció, melyen nem ad lilás képet már, hanem normális a kép, de ott túl sötétek a színek, olyannyira hogy egyszerűen egy csomó részlet elveszik, ezen nem ajánlatos használni. Próbálkoztam a TV részletes beállításaival is miután a DVD-t Enhanced-re állítottam, de semmi sem hozott megfelelő eredményt eddig. Bekapcsolom a lejátszót, pár mp-ig normális a kép, majd kicsi "hangyázás" és átvált lilásra. Másik HDMI bemenetet is próbáltam. Set top boxról pl. hibátlan az egész. Miért ad vajon lilás képet DVD-ről? Meg lehet ezt valahogy oldani? Számomra fontos lenne. Én a kompatibilitási gondot sem tartom kizártnak. Mindegyik HDMI-kábellel ugyanez (a DVD-lejátszó esetében).

Köszi!



2022. nov. 16. 22:21
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mégegyszer!

Tudom hogy nem a feltett kérdéshez tartozik, de abban tudtok esetleg segíteni, hogy a Samsung TV-ről a pendrive-ot/külső HDD-t hogyan lehet biztonságosan leválasztani? Mert elég sokáig kerestem a TV-n, de sehol nem találtam olyat, hogy eszköz leválasztása, eszköz eltávolítása, külső eszköz leválasztása, vagy ehhez hasonló. Nincs sehol. A TV neten fentlévő kézikönyvében sem találtam erről semmit. Ha esetleg nem tudtok segíteni, akkor lehet kiírom majd ezt a kérdést is egy külön témának, mindenesetre már most előre is köszi!

2022. nov. 19. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!