Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az Xbox Series S-nél kisebb a...

Az Xbox Series S-nél kisebb a tárolókapacitás, de ha Game Pass-szal játszok?

Figyelt kérdés

Akkor nem a felhőben tárolódik minden?

Nem teljesen értem. Tudom, hogy a Series X jóval nagyobb tárhelyet ad. De én nem vásárolnék játékot, csak előfizetnék a Game Pass-ra.


Hogy működne ez így?



2022. nov. 24. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem egészen úgy van a dolog ahogy gondolod. A Game Pass két részből áll és bár a cél, hogy ez a két rész egyforma legyen a közeli jövőben, de jelenleg még nem tart ott.


A Game Pass jelenleg elsősorban úgy ad hozzáférést a játékokhoz, hogy letöltöd és telepíted őket. Ezt minden játék támogatja. A másik rész az a játék streamelés a felhőből (ami sajnos sokban múlik a TE interneteden és ahhoz, hogy milyen és hány Microsoft Xbox szerver van közel a lakóhelyedhez) ezt viszont még jó ha a játékok negyede támogatja a szolgáltatásban. Tehát ideális esetben (ha jól megy a stream) is a töredékéhez tudnál csak hozzáférni a játékokhoz. Egyébként abban igazad van, hogy a mentéseid a felhőben tárolódnak és válthatsz telepített és felhő játékok között akármikor. A Microsoft gőzerővel dolgozik azon, hogy minden játék játszható legyen a felhőből, de ki tudja mikorra lesz ez kész.


A saját tapasztalatom az, hogy abszolút játéka válogatja melyik mennyire játszható felhőből. Vannak szinte megkülönböztethetetlen játékok, mások meg szinte játszhatatlanok. Tehát reálisan nézve manapság még mindig elsősorban telepíteni ajánlott a játékokat amennyiben lehetséges. Na most a hely probléma az egy létező dolog, de én személy szerint úgy gondolom hogy túl van lihegve, mert elsősorban olyanok kritizálják akik egyértelműen nem a célcsoportja a "budget" konzolnak. A 360GB szabad hely leginkább egy szűk (de sokszor népszerű) játékcsoport esetében gond. Például egy Fortnite (30GB) vagy egy Fifa (50GB) nem igazán terheli meg a tárolót, emellett nagyon sok kis játék csak pár GB. Viszont egy Forza Horizon 5 (103GB) vagy GTAV (95GB) már azt jelenti, hogy csak három ilyen játékot tudnál egyszerre telepíteni (meg némi apróságot). A legnagyobb aggodalom általában a Call of Duty sorozat miatt van ahol az újabb játékok nevetségesen nagyok. Ha egyszerre szeretnéd telepíteni a Warzone nevű Battle Royale módot az évenkénti megjelenő új résszel (mivel a Warzone mindig nagy extrákat ad a legújabb COD rész birtokában, hogy ösztönzze az eladásokat) akkor az jelenleg valahol 240GB környékén van.


Tehát összefoglalva legrosszabb esetben ahol 100+GBos játékokkal számolunk előfordulhat, hogy "csak" hármat tudsz egyszerre a gépre telepíteni. Na most ez nyilván egyén függő, de vannak akiknek kevés. Nekem Series Xem van és én nem játszok három játékkal egyszerre például, de más lehet máshogy gondolja. A hely problémával a törölgetésen kívül (mentés ugye megmarad a felhőben) csak két dolgot tehetsz: vagy veszel egy USB 3as, legalább 128GBos merevlemezt amin tárolhatod a játékokat (nem Series játékok futtathatók is onnan) vagy pedig a hivatalos bővítőkártyát ami olyan mint a belső, de eszméletlen drága és nem éri meg.

2022. nov. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én vettem bővítőkártyát (1TB), és nem bántam meg. Az igaz, hogy így a konzol+a bővítő árából kijött volna egy Series X is (igaz, most van 1,5TB), de az hordozhatósági szempontok miatt nem jöhetett szóba, és egyébként is "kazuál" játékos vagyok, nem érdekel sem a 4k, sem a 120 FPS.
2022. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!