Processzor csere megoldható?

Figyelt kérdés

Szóval van most egy 1,7 GHZ celeron procim. Kiakarnám cserélni egy ilyenre: "INTEL E3300 CELERON DUAL CORE 2500/800 MHZ" Megoldható szerintetek? és ezzel együtt csak a ventillátort kell kicserélnem vagy más alkatrészt is a gépbe? Remélem kapok normális válaszokat. Köszi előre is

Üdv


2010. szept. 30. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
öö , sztem igazából az alaplapodtól függ, hogy milyen , de ha sima 1,7 celeron van benne, az már nem egy mai darab úgymondd, gondolom az alaplap is olyan idős, és nem hiszem akkor már hogy bele lehetne tenni egy dual core-os procit sajnos. ,igen a ventillátort is kikell cserélned , meg a tápot is, meg kb mindent , mert ha új alaplapot veszel a procihoz akkor ezek a régi dolgok amik most vannak ( memoria, videokarty , stb) lehet nem lesznek már jó az új alaplapba. szóval... kb mindenből újat kellene venned sztem . De lehet hogy majd mást mondd, ez csak az én véleményem.
2010. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez így van ahogy az előző mondja új alaplapot kell venni mert a te régi alaplapodba nem fog belemenni a DUAL CORE-os proci de ha már új alaplapod van akkor már új videokártyát kell venni mert a régi videokártyád nem megy bele az új alaplapba és új táp is kell hogy bírja! Szóval kompletten új gépet kell venned a régit ahogy van add el!
2010. szept. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az 1.7GHz Celeron valószinűleg S478-as még, Az E3300 meg S775. A procin kívül az S478-as alaplapok valószinűleg AGP-s videokártyát és DDR1 memóriát fogadnak, az S775 pedig PCI-Express videokártyát és DDR2 memóriát fogad. Tehát ha a procit akarod cserélni, akkor +alaplap+videokártya+memória. Jóformán az egész gép...
2010. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha sima 1,7-es proci volt benne, a duált valószínűleg nem tudja támogatni, meg a hidak sebességei mások, RAM kezelési gondok is lehetnek, ha nem expresszes a videókarid, azt is cserélni kell!

Javaslom, hogy alaplapot cserélj, (tokkal-vonóval), csak a ház maradjon a régi!

2010. szept. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

775 tokozású az alaplapom. asrock 945 gcm s típusú.

512 videókarim van még + 1 giga ram.

azért gondoltam hogy kicsit felnyomom a teljesítményt. szóval akkor ezek az értékek után is ezt mondjátok, hogy inkább egy új gép? :D (értelmes választ várnék mint az eddigiek)

köszönöm a válaszokat az előzőktől.

2010. szept. 30. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen mindeféleképeen új gép kell add el a mostanit!
2010. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!