Szerintetek milyen Xbox-ot érdemes mostanában venni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy nem túl új Xbox One S konzolom van, 5 éve van meg.

2022. dec. 4. 21:17
A kérdező szavazást indított:
Xbox One S
Xbox One X
Xbox Series S
Xbox Series X
7 szavazat
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Nekem nem tetszenek a mostani Xboxok dizájnjai az baj, meg az Xbox Series X eléggé drága.
2022. dec. 4. 21:18
 2/29 A kérdező kommentje:
Valakinek esetleg van valami tapasztalata bármelyik konzollal?
2022. dec. 4. 21:32
 3/29 anonim válasza:
100%

Nekem most Series S-em van, csak néhány játékkal játszom rajta, azokat szépen viszi.

(Forza5, Resident Evil, Witcher 3, Injustice, Minecraft)

Viszonylag keveset játszom, hetente négy órát, arra meg pont elég ez a fajta konzol. Elvileg gyengébb, mint a Series X, de a játék közben nem veszem észre, ezáltal nem is érdekel :D

2022. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Természetesen Series S vagy Series X.

Nagyjából olyan különbség van köztük, mint egy Volkswagen Polo és egy Passat között. Ez azt jelenti, hogy a tudással nagyjából egyenes arányosságban áll az ár is, azzal együtt növekszik. Mindkettő abszolút megéri, a kérdés csak az, hogy neked mire van igényed.

XBOX Series S akkor éri meg, ha:

-van Game Pass előfizetésed és többnyire felhőből játszol

-kevés játékkal játszol (az a 364GB 2-5 komolyabb játéknak elegendő)

-nem 4K TV-n játszol

-nem zavar, ha erőforrást jobban igénylő játékok kisebb felbontásban jelennek meg (pl. 1080p helyett ~850p-ben, mert ugye az FPS szám megmarad, a felbontás változik dinamikusan)

-nem probléma, hogy nincsen optikai meghajtó, vagyis csak digitális formában vásárolhatsz játékokat

Minden más esetben Series X, mert ilyenkor megéri a felárat. Használtan egyébként 160 ezer forint körül ki lehet fogni, érdemes vadászni a megfelelő helyeken (MarketPlace, HardverApró, Fb csoportok).

Az XBOX One X is egy szuper konzol, gyakran használok egyet, de az új játékok már nem fognak megjelenni rá, a HDD pedig mai szemmel iszonyatosan hosszú betöltési időket eredményez a Series konzolok SSD-jével szemben.

Telefonos hasonlattal élve nagyjából így néz ki a dolog:

One S = iPhone 11

One X = iPhone 11 Pro

Series S = iPhone 13

Series X = iPhone 13 Pro

Tehát van olyan, amiben jobb a One X, mint a Series S, de utóbbinak van egy csomó olyan előnye, ami a One X-ben nincs meg: SSD, 60-120FPS játék, hosszabb támogatottság. A Series X meg nem kérdés, teljesen másik dimenzió.

Magam ellen beszélek, mert most készülök eladni az enyémet, de One S-t már ne vegyél, az ereje is véges, a betöltési idők pedig ugyanolyan hosszúak, mint a One X esetében.

2022. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Lemezes játék az összes az a baj, úgy jobb nekem, mert eltudom majd adni, ha esetleg nem jön be annyira a játék. Az Xbox Series S-t pedig irtó rondának tartom...
2022. dec. 5. 06:37
 6/29 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondjátok, hogy nem éri meg Xbox One X-et venni sem, mert réginek számít.
2022. dec. 5. 06:41
 7/29 anonim ***** válasza:

#5-6

Így van. Főleg ne azért vegyél One X-et, mert a Series X nem tetszik. Itt nem a szépség a lényeg, hanem a funkcionalitás. Hiába szép a One X, ha elavult, lassan tölti be a játékmenetet, hangos és melegszik.

2022. dec. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Inkább régebbi jatekaim vannak, Forza Horizon 3, Forza Horizon 4, Minecraft, Trackmania, és 2 újabb Minecraft Dounges, Forza Horizon 5, volt több játék is de már nem játszottam velük, de azok sem voltak a legújabbak. Meg annyi időm nincs is játszani. Péntekenként szoktam, de mostanában akkor sem, mivel ezek lemezes játékok, ezért Xbox Series S nem tudom mennyire lenne jó, Xbox Series X-et meg kicsit drágának találom csak ennyi játékhoz, nekem az Xbox One S kicsi laggal fut, szerintem az Xbox One X az jobban fut, mint az S, új játékot nem tervezek nagyon venni. Xbox One X-re meddig jönnek ki a játékok?
2022. dec. 5. 06:57
 9/29 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy 5 éves konzolban nem tudom, hogy még hány év van... A mai elektronikai termékeket direkt úgy csinálják, hogy ne bírja sokáig...
2022. dec. 5. 06:58
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 év igaz a One X-re is. Újonnan már nem kapsz, csak használtan, szóval ebből a szempontból nem vagy beljebb. Maga a konzol persze sokkal gyorsabb, mint a One S, de akár azt egy külső SSD-vel fel lehet turbózni, érezhető a különbség.


Az új generációból a lemezes játék igények miatt nincs választásod, Series X az, ami megfelel, lévén a Series S-nek nincs optikai meghajtója.


A design az szubjektív, nekem pl. nem az volt a lényeg, hogy mennyire szép vagy nem szép, hanem hogy pl. a Series S nagyon jól hordozható, és én gyakran szállítom, nem mindegy, mennyi helyet foglal.


Egyébként nekem One S-em volt, amit Series S-re cseréltem. Lemezes játékom sosem volt, mindig digitálisan vettem, szóval ezzel nem volt probléma.

2022. dec. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!