Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy 0.4ms válaszidős monitor...

Egy 0.4ms válaszidős monitor mennyiben tér el egy 2-3ms válaszidőstől ugyanazon a képfrissítésen?

Figyelt kérdés

Vannak már 0.1ms monitorok is de azok drágák nagyon. Gondolom az Oledet kell inkább ott megfizetni mert más panelből nem csinálnak ilyet. De azt mondják nagyon patentek. És a 0.4ms válaszidős monitorokat is nagyra becsülik. Nekem 3ms monitorom van de nem tudom ez mit határoz meg. Most elgondolkotam két monitor megvásárlásán! De előtte szeretném tudni miben jó az ms.


[link]


[link]



2022. dec. 9. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Általános használatra 10 ms elegendő.

https://www.youtube.com/watch?v=MwfMtfBB07w

2022. dec. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ms = milliszekundum, vagyis a másodperc tízezred része. Ez az érték azt mutatja, hogy a monitor milyen gyorsan dolgozza fel és jeleníti meg a tartalmat, tehát minél kisebb (rövidebb idő), annál jobb! Bár révén hogy ez milyen rövid idő, nem hinném hogy bárki látná, érzékelni tudná a különbséget, 1 ms is simán elég akár fps-játékokhoz is, annál “gyorsabb” tartalom meg nincs, amire lényegesen ki lehetne használni!
2022. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális választ! Ígyis lehet válaszolni nem csak lekezelő módon.

A TN és a VA panelek azok ilyen árakon is rossz minőségűek szoktak lenni? Talán a VA nem is olyan rossz. De sokan szidják azt is és nem szeretnék kockáztatni. De azt is mondják, hogy compatitive gamereknek a VA a legjobb. Mert tudom, hogy nem a legjobbak főleg a TN de azért ennyi pénzért nem tudnak valamivel jobb betekintésű panelek gyártani. Mert van itt egy 1ms válaszidős HP monitor IPS kijelzővel. De ha nem lenne rossz a másik kettő panel akkor azért lehet elgondolkodnék rajtuk mert kicsivel olcsóbbak is.

2022. dec. 11. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!