Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek a ketron...

Mi a véleményetek a ketron event hangszerről?

Figyelt kérdés
Már amennyit eddig engedtek tudni róla?

#szintetizátor #hangszer #Balkéz autómatika
2022. dec. 11. 16:57
 1/10 anonim válasza:
Jó felé
2022. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván jó, de én konkrét véleményre lennék kíváncsi.
2022. dec. 11. 21:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem túl van árazva csúnyán.
2022. dec. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
Annyira letisztult a hangzásvilága, hogy talán még egy zenész sem tudná megmondani, hogy élő hangszereket hall e. Félelmetesen nyers és természetes. Mindig hiányérzetem volt ha elektronikus zenét hallgattam mert többnyire felismertem a gépi hangzást, ezért csak olyan előadókat hallgattam akik legalább egy-két kísérőhangszert, v zenészt is bevontak a munkába. Nos ez a hangszer simán elhitette velem, hogy egy zenekart hallok akusztikus hangszerekkel. Én ezt más hangszereknél még nem tapasztaltam, nem vagyok kifinomult hallású de ami kimagaslóan jó, v rossz azt azért meghallom.:D
2022. dec. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Túlárazott játékszer. Nem mondom hogy rossz, de semmivel sem jobb, mint egy hasaonló, félmilliós cucc. Gazdagok játékszere. Nem véletlen, hogy "igazi" hangszerboltok nem forgalmazzák. Profik nem ilyennel csinálnak felvételt, színpadra sem ilyennel mennek fel. Bizonyára nem véletlenül.
2022. dec. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Minden hangszer másra való. Mint, ahogy személy autóban is van kabrió, kombi, szedán, suv stb. Mind személy autó, de mégis mindet eltérő autózási igényűek vásárolják.

Zenészek is más más saját és előadói igényeket kívánnak kielégíteni.


Ha csak a prémium kategóriát vizsgáljuk, akkor

A legprofibb, instrumentális hangszín artikulációkkal rendelkező hangszer a Yamaha Genos.

A legkifimultabban szerkeszthető

MINDEN (hangszín, stílus, effektek, arányok stb.) a Korg Pa5x-en. Most már talán a hangmintákban is utolérte a Yamaha-t.

A legjobb kész kíséreteket (Stylus okat) a Ketron tudja. Tényleg úgy szól a dob, a gitár, a basszus stb. mintha élő zenekart hallanál. Ennek az az oka, hogy tényleg elő zenészek által rögzített hang mintákat ötvöz, használ MIDI fájlokkal keverve.

Jók a hangszínek is, de a többihez képest minimális az artikuláció.

Ha ismered a számítástechnika operációs rendszereit, akkor a Ketron az Apple (az átlag felhasználó is jól tudja használni), a Windows a Yamaha (már bonyolultabb használni, de minden alkalmazás létezik hozzá), a Korg pedig a Linux (minden paraméterezhető a végletekig, majd nem mint egy stúdióban, de már szakember kell hozzá). A szó szoros értelmében meg lehet csinálni rajta mindent, de meg kell dolgozni azért is, amit a Ketron készen tesz eléd.

Mint az Apple Garázs band applikaciója, a Ketron is tele van előre gyártott dob, gitár, basszus stb. hang mintákkal, groove-okkal, amit a hatványozás elvén vélhetően milliós nagyságrendben választhatsz és variálhatsz. De van egy fizikai korlátja. Míg a Korg-nál nincs, mert minden paraméterezhető.

Egyébként a Ketron-t is a prémium munka állomások közé sorolják.

Az ára pedig azért magas, mert egyrészt pozicionálni szeretné magát a Ketron a prémium kategóriába, másrészt mivel ők a kettő másikhoz mérten egy 30 fős kis manufaktúra Olaszországban, ezért a kisebb darabszámban eladott hangszereken kell, hogy megkeressék a fejlesztéseik költségeit.

2022. dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Javaslom meghallgatni:

[link]

2022. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6

Ez mind igaz, és ezzel tisztába is vagyok, a kérdésem inkább megelőzve a kiadást tudom érdekes, de ara irányulna hogy szerintetek mennyire megbízható, illetve milyen mechanika stb.

Mert pl most úgy látom hogy a yamaha és a korg elment színpadi irány fele, és az event az ami a vendéglátásban használható lenne, ha nem fagy le, nem hülyül be stb.

Ugye sajna a ketron nem japán (mondjuk már a többi is csak liszensz) de azok még így is megbízhatóak.

2022. dec. 30. 21:24
 9/10 anonim válasza:

Kiadták.

Kapható.

Teljesen rendben van. Megbízható.

Vedd meg nyugodtan!

2022. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

#7 Nem kell tőle hasraesni. Sajnos a videón nem a hangszer, hanem a srác korlátait láthattuk csak, messze nem feszegette a képességeit.

Korrekt hang, semmi különös. De ugyanígy meg lehetne nézni a már kifutott, nem kapoható, pár évvel ezelőtti Yamaha Tyros több generációjának hangzásait, legalább ilyen, ha nem jobb.


https://www.youtube.com/watch?v=V75-aOKvL0U

https://www.youtube.com/watch?v=Faivpz7cjo8

https://www.youtube.com/watch?v=NMZb00rHJXo

2023. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!