Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nagyobb LED, vagy kisebb QLED tv?

Nagyobb LED, vagy kisebb QLED tv?

Figyelt kérdés

Az alábbi két tv-t néztem ki, árban megegyeznek, viszont nem tudom hogy a QLED képminőségben nyújt-e annyival többet a nagyobb képátlójú LED-essel szemben hogy elengedjem azt a plusz 10"-t. A távolság a tv-től kb. 4m, sorozatnézesre, filmnézésre lenne használva leginkább. Esetleg más típust is írhattok.

[link]

[link]



2022. dec. 13. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Nincs nagy különbség a LED meg a QLED között, én a nagyobb képátlót venném.
2022. dec. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Salx Narval ***** válasza:
87%
Mivel nekem mindkét méret tökéletesen megfelelne és nyilván a minőségük is hiszen egy TESLA 50" UHD nézek és ezzel is elégedett vagyok, ezért elmennék egy kiállítóterembe és megnézném élőben, hogy számomra látható e a különbség 4m távolságból. A 32" TESLA Ready után az 50"UHD jelentős váltásnak bizonyult ezért azt tanácsolnám, hogy győződj meg róla te magad, hogy jól dönthess. Ennyi időt igazán érdemes rászánni a dologra. Az ára szerintem jó mindegyiknek.
2022. dec. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

A QLED fantázianevű technológia alapvetően egy LED tévé, tehát ledek adják a háttérvilágítást, a képet meg egy TFT LCD panel.

A nagy ugrás (számodra is) az OLED tévé lenne, ami teljesen máshogyan működik: nincsen háttérvilágítás, nincsen LCD panel, hanem minden egyes képpont egy (pontosabban három: vörös, zöld és kék) önálló LED fényforrás.


(Szvsz a QLED azért olyan nagy marketing siker, mert az emberek összekeverik az OLED-del, mert a nagy Q betű is olyan szép kerek, mint a nagy O betű. Meg persze nyomják alá a cégek a marketing bullshitet.)

2022. dec. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Zzzoli ***** válasza:

Most szigorúan a válaszra koncentrálva, a Qled egy fejlettebb panellel rendelkezik, mind a megvilágítás homogenitása, mind a színhűség, színtér lefedettség, HDR fényerő, kontraszt tekintetében.

Nyilván a Q60 a qledek legallja a Samsungnál, de képminőségben meghaladja a 7022-es alapmodellt. Hisz a 7022 a Samungnál alsó kategóriába van sorolva.

Náluk azért az alsó kategória is jóval felülmúlja, más no name, vagy nem nagy nevű gyártók alsó kategóriás tévéinek lcd panel minőségét.

Amit egyből észreveszel ha a két tévét egymás mellé teszed, a Q60 színei természetesebbek, HDR csúcsfényereje jóval nagyobb, panel megvilágítás homogenitása sokkal jobb, a hangja is jobb.

2022. dec. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Filmnézésre a Q60B az egyik legjobb LCD a piacon. Nem vacak IPS panel van benne mint az összes LG-ben, és a többi Samsung QLED-ben. Régebben az összes QLED TV-jét VA panellel szerelte a Samsung, ma már csak a Q60-ban maradt meg a VA. Közel 6000 natív kontrasztja van, nem mosódik, a színegysége is a legjobb az LCD-k közül. Egy "gyenge" pontja van, a képfrissítés, ami játéknál vagy sportcsatornánál jelenthet hátrányt. Mozifilmnél jól működik a 3:2-es osztója 24p/s anyag mellett, nincs "blur". Ennyi pénzért a legjobb ár-értékű TV most a piacon.


#4 "Nyilván a Q60 a qledek legallja a Samsungnál, de képminőségben meghaladja a 7022-es alapmodellt."


Összehasonlítva a 200 ezerrel drágább Q80-al:

[link]


Vicc, de annyira lebutították a felsőbb kategóriákat a QD OLED miatt (vásárlóréteg átterelése), hogy a Q60 a legtöbb esetben jobb képet nyújt.


Az OLED sem egy nagy durranás egyébként, aki picit több pénzt szán TV-re nagyon veri a mellét az OLED-re, csak azt felejti el, hogy még mindig 1,5-2-es szorzó van árban az LCD-hez képest. Csak feketében jobb mint egy jó LCD (Q90T pl.), semmi másban. A QD OLED kenterbe veri, 55 colos méretben ugyan annyiba kerül mint egy normális OLED.

2022. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#1 Hogy ne lenne, az egyik IPS másik VA...
2022. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó lenne a qd oled, ha a Samsung nem csinálta volna meg a tv ipar Volkswagenes dízelbotrányát vele.
2022. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz hasonlat, hasonlatnak sem mondható. Ettől függetlenül értem mire gondolsz, de ez a végeredményt nem befolyásolja.
2022. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pedig teljesen ugyanaz. Mikor szabványosított tesztkörnyezetben vizsgálják őket tökéletes értéket mutatnak, aztán amikor való életben használod (vezetsz vagy filmet nézel), fals színek vannak (megnő a károsanyag-kibocsátás).

Mindenestre tényleg ez a jövő, csak nem kellene becsapni a vásárlókat.

2022. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Nem tudom srácok, nekem írhatnak bármit az adatlapra és dobálózhatnak az értelmezhetetlen technológiai kifejezésekkel. Nagyjából eldöntöm mit és mennyiért szeretném majd elmegyek, megnézem a választékot és választok, kb ennyi. Ennek egy buktatója van csak, olyan helyen kell vásárolni ahol v bemutatóterem és boltos nem csak egy kereskedő hanem felkészült műszaki eladó is egyben.:D
2022. dec. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!