Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A CEWE fotógép nem tárolja az...

A CEWE fotógép nem tárolja az eszközeink képeit, amit rácsatlakoztattunk?

Figyelt kérdés
Kicsit parám van ettől, a múltkor a telefont tettem rá, de azon van konkréten 270 ezer képem, így nem kevés ideig csak töltött. Végig se tudtam várni ott a bolt közepén, csak épp nem volt működő pendive-om. Végül lehúztam és otthagytam, az adatkezelési tájékoztatót se volt kényelmes végigolvasni. Csak félő, hogy minek töltött eddig.

2023. jan. 2. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem
2023. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem tárolja a képeidet. No para.
2023. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem, gyakorlatban viszont megteheti anélkül, hogy tudnád, és bizonyítani lehetne.
2023. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Soha de soha ne dugj rá ilyen ostoba szerkezetekre semmi olyant amin kényes adataid vannak!

Az ilyen kioszkokban, automatákban egy egyszerű számítógép van, amin még lehet hogy win98 fut :D

Nem csoda hogy ennyi képet nem tudott beolvasni. Lehet húsvétra sem végzett volna vele.

Az biztos, hogy ezeket nem azért üzemeltetik hogy neked jó legyen, hanem hogy ők keressenek rajta. Ezt úgy érik el, hogy a legolcsóbbat igyekeznek használni mindenből. Gépekből, szoftverekből.

Valószinüleg nem lopnak le semmit, de lehet hogy mégis. Lehet hogy összekutyulja a telefont, vagy pendriveot.

Ha biztonságban akarod tudni az adataid, telefonod, akkor ne dugd rá semmilyen ismeretlen gépre!

2023. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
online otthonrol is megrendelheted kėpeidet hogy nyomtasák ki ės akkor nem lesz ilyen para.
2023. jan. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem
2023. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

#4-es válasza nagyon fontos, kár lepontozni. Viszont egy fontos részlet kimaradt belőle: attól, hogy a Cewe, mint az automata és a Rossman/DM/stb, mint az automatának helyet adó bolt nem akar neked rosszat, sosem tudhatod, hogy egy hacker, vagy egyéb rosszat akaró ember mikor és hogyan törte fel az automatát és aztán hova kerülhetnek onnan az adataid.


Illetve, amire #4-es is utalt: elég ha csak egy hiba, meghibásodás, vagy véletlen kutyulja össze az adataidat a telefonon, a legjobb szándék mellett se tudják garantálni, hogy a telefonodnak nem lesz baja, nem vesznek el az adataid.


Egyszerűen nem éri meg a kockázatni, hogy egy ismeretlen csatlakozóra, aminek nem tudod, hogy ki és mi van a túlsó végén, arra fizikailag rádugd a telefonodat.

(Én még a saját gépemre se szoktam rádugni a telefonom, mert minek? Wifi-n keresztül mindent át tudok vinni, nincs szükség fizikai kapcsolatra köztük.)


Ezeken a kioszkokon szokott lenni bluetooth is, a telefonodon ki tudod választani, hogy melyik képeket akarod elküldeni és csak azok fognak átkerülni, amikkel nekik dolguk van, semmi másba nem fognak belelátni.

2023. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!