Piezo horn magassugárzó hangzását lehet valahogy "formálni" valamilyen módon?

Figyelt kérdés
Van két egyforma hangfalam (inkább hangdoboz az), van bennük egy rendes hangszóró, ami a mélyeket/közepes frekvenciákat adja, meg egy piezo horn, ami a magasakat. A probléma az lenne, hogy utóbbi tök másképp szól a 2 doboz esetén. Az egyik szépen kiadja a magasakat, a másiknak viszont éles, kellemetlen hangja van. Ha a szebb hangzásút betömöm papírzsebkendővel, akkor kb egyforma lesz a hangzásuk, de így meg eléggé rossz lesz a hangja mindkettőnek. Valahogy meg lehetne csinálni a másik magassugárzót, hogy rendesen szóljon az is? Igazából nem sok részből áll, van egy műanyag "háza" neki, amiben van egy piezo korong, rajta egy membránnal. A neten találtam egy képet róla, szerintem ilyen az enyém is: [link] Amúgy próbáltam equalizerrel is, úgy is, hogy csak az egyik csatornára hasson, de az a baj, hogy azzal se tudom szintbe hozni, mert a 2 doboz tök másképp reagál az EQ-ra is. Kondenzátor vagy egyéb szűrő nincs a magassugárzó előtt, párhuzamosan van összekötve a másik hangszóróval, szóval a szűrő se lehet problémás, mert nincs egyik hangszórónál se. Egyáltalán miért tud másképp szólni, mikor hajszálra ugyanaz mindkettő? Ja és lehetőleg a meglévő magassugárzót kéne megcsinálni, mert mostanában nem nagyon tudom megoldani egy másik beszerzését.

2023. jan. 3. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Csere az. Lehet érdemes csak drivert keresni a típushoz, lehet van.
2023. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
piezobol ertelmes hang nem fog kijonni soha vegyel bele rendes magasat
2023. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
#2 Egyébként lehet, hogy most szembesül vele, csak amelyik jól szól, az pont el van szállva... :D
2023. jan. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Nem tudod és nem is érdemes megjavítani hacsak nincs szemmel látható érintkezési probléma, de gondolom azt már megtaláltad volna. Nem drága dolgok ezek ha egy egyszerű hangfalacskába kell csak valami "csipogó". Én Motorola Metal Hornokat használok, ezek azét nem rosszak.
2023. jan. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Másik horn kell, de alapvetően nem igazán lehet ezekkel mit kezdeni.
2023. jan. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!