Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy erősítőm,1 mikrofonom...

Van egy erősítőm,1 mikrofonom (kábellel) +mondjuk egy CD-m zenei alapokkal, akkor azt a CD-t mibe rakjam be és milyen kábellel kössem az erősítőhöz, hogy a mikrofonnal párhuzamosan tudjam használni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Mit akarsz egyáltalán csinálni?

És mit jelent az, hogy van egy CD-m, zenei alapokkal?

A CD-hez kell egy lejátszó. A PC-ben van ilyen. Berakod a lemezt, és hallgatod a zenei alapokat. A mikrofont meg bedugod az erősítőbe, és énekelhetsz, amíg anyukád ki nem dobja az egészet.

2010. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez így nem fog menni ...

1, vagy egy olcsó megoldásként veszel egy DVD-s karaoke "játéklejátszót", és annak van legalább egy miki bemenete, és akkor azt állítgathatod

2, vagy pedig ha komolyabban akarod kicsit, akkor veszel egy keverőt, és arra kötöd a mikit (meg a CD lejátszót is), majd azt be az erősítőbe, na ez már jobb megoldás, és kb 20 ezerért már 4 csatornás Alto keverőt kaphatsz

2010. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves második hozzászóló!

Te érted tisztára, mit akar csinálni a kérdező ezekkel az eszközökkel? Milyen CD ez a "zenei alapokkal"? Előénekel neki?

2010. okt. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

azt én se értem teljesen, vagyis sztem arra gondolt, hogy a zene meg van neki, és karaokezni akar, mert a mikiről beszélt, nekem ez jött le, de valóban nem túl egyértelmű


na de ezért mondtam megoldást neki a mikis lehetőségre :)

2010. okt. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

sziasztok!

köszi a válaszokat, lehet hogy valóban nem voltam egyértelmű. Tehát van egy két csatornás erősítőm. A CD-n zenei alapok vannak, tehát zene, ének nélkül (karaokezni szeretnék,igen). A CD-t milyen lejátszóba tegyem be (szóval sima magnó vagy mi?), amit hozzá tudok kötni az erősítőhöz? És ehhez milyen kábel kell?


A másik bemenet az erősítőén, na oda megy a mikrofon. ez tiszta :D

2010. okt. 10. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért az énekléshez egy kis technikai hozzáértés is kell, vagy egy báty, barát, stb. Azért röviden, de csak általában, leírom neked, hogy mit nézz meg.

Az eszközeidnek, amit felsoroltál, van általában be, és kimenete. A mikrofonnak a bemenete, ahova énekelsz. Ott megy be az ének, és az átalakított jel a másik végén távozik, egy jellegzetes csatlakozón keresztül. Nos ezt a csatlakozót kell összedugnod egy következő eszköz ( erősítő) bemenetével. Ilyenkor nagyon jó, ha a csatlakozók egymásnak megfelelőek, összedughatók. Ezért ezek szabványosak, alakilag, és méretileg is. Nos, az erősítőnek a kimenete, a hangszóróhoz illeszkedik. Így lesz az eredeti hangból, ujra hang, csak sokkal erősebb. Mostakkor, ha az erősítőd másik csatlakozójára az előbbi elv szerint egy CD lejátszót csatlakoztatsz, akkor a kimeneti hangszórókon, jó esetben a két bemenet kevert jelei jönnek ki. Vagyis együtt fogod hallani a CD hangját a saját hangoddal.

2010. okt. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

igen, csak kiegészíteném azzal, hogy én ebben még azt nem értem, hogy miképpen fogod külön-külön szabályozni pl a miki és a CD zenéjének a hangerejét, ha mindegyik ugyan abba az erősítőbe megy be? vagy esetleg úgy értendő az a két csatornás erősítő, hogy a két csatornát külön-külön lehet szabályozni mindenben, azaz így hangerőben is??


És a CD-t mibe tedd bele ? hát CD-lejátszóba vagy DVD-lejátszóba, mindegy, formátumtól függően, de azért nagy valószínűséggel a legtöbb elfogadja, na tehát ezt is nyilván az erősítőhöz (általában RCA csatlakozókat alkalmaznak, de bizonyos típusok eltérhetnek ...)

2010. okt. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Erősítője válogatja. A keverő erősítőnél a bemenetek szabályozhatóak, akár menet közben is. Hallani is azonnal, de általában műszer mutatja a szinteket. De ezt az egészet el lehet játszani PC-vel is.
2010. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jójó persze, na de nem hiszem h keverő-erősítője van, ha ennyire nem ért hozzá, és azt kérdezi, hova tegye be a CD-t ...

de hát ki tudja .,..

2010. okt. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Írja, hogy a magnóba...Így elég gyengén fog működni..
2010. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!