Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy csiptetős csatlakozóval...

Egy csiptetős csatlakozóval rendelkező erősítőhöz szeretnék csatlakoztatni komolyabb hangfalakat. A problémám, hogy a vezetékek (vastagságuk miatt) nem kompatibilisek az erősítő csiptetős csatlakozóival. Ti, hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

#hangtechnika #csiptetős csattlakozó #hangfal csatlakozás
2023. febr. 3. 02:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha más a vezeték, akkor valószínűleg nem véletlenül. Saját felelősségre egyébként például csokival lehet elegánsan bekötni.
2023. febr. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én kerítenék olyan erősítőt, amit az adott hangfalakhoz méreteztek, vagy fordítva.

Nincs értelme sem Porschéba Trabant motort tenni, sem fordítva - óvatosan használva mindkettő működhet, viszont semmi értelme, bármi a cél, van jobb megoldás.

2023. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
levagnam a kabel vegenek egyik felet attol hogy a hangfal joval tobb aramot kepes kezelni mint amennyit az erosito lead attol meg nyugodtan rakotheto csak nem erdemes 80% fole vinni mert nagy esellyel mar csak torzitast fogsz hallani
2023. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagy 20éve adták el nekem újjonan ezt a combót, amit most üzemeltem be újra! (Onkyo TX-DS474, +2db Jamo classic 8) Ha kicsi a kábel keresztmetszet időnként kihagy (letilt) ha túl sok a kakaó, neki. :-) Amúgy imádom a hangját!
2023. febr. 3. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az összekötés szempontjából 1-es megoldása jó lehet.

Az erősítő:

[link]

8 Ω-on 55 W, illetve 6 Ω-on 70 W leadására képes.

A hangfal:

[link]

4 Ω-os és maximálisan 150 W adható rá.

A hangszóró impedanciája kisebb, mint az erősítőre megadott, emiatt nagyobb hangerőnél az erősítő túlterhelődik, ezért lehet, hogy letilt. Az a maximális áram, ami Z1=6 Ω-on, P1=70 W-nál fellép Z2=4 Ω-on már kisebb teljesítménynél fellép: P2=P1·Z2/Z1=70·4/6≈47 W. Ha ennél jobban kivezérled, akkor az áram túllépi a 6 Ω-ra vonatkozó értéket és ez letiltáshoz vezethet.

2023. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 5-ös nagyon profi vagy! Ez a csoki szerintem is jó ötlet lehet, de mit tegyek a csiptető és a csoki közé?
2023. febr. 3. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Drótot.
2023. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!