Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Magyarországon 1989-1990 -be...

Magyarországon 1989-1990 -be még bakelitlemez fotmatum volt az elterjedtebb mint a cd?

Figyelt kérdés
Mikor jött be Magyarországra és lett egyeduralkodó a cd formátum?

2023. febr. 9. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A bakelit és a kazetta, a CD sokkal drágább volt, ahogy egy CD-lejátszó is. Talán 5-10 évvel később kezdett megfordulni a trend.
2023. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a CD idehaza a '90-es évek közepe/vége felé kezdett el terjedni. Addig inkább a kazetta volt jellemző.
2023. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

A bakelit már nem. A CD még nem. Én akkor még nem is láttam CD-t.

Kazetta volt!

CD 1999-2000 körül terjedt el.

2023. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bakelit lemez nem, vinyl az még igen jelentős volt, de a kompakt kazetta fénykorát élte. 1992 után robbant be a CD.
2023. febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
#4 Berobbanásról nem lehet beszélni, mivel sem az árak csökkenése, sem a magnók tönkremenetele nem volt robbanásszerű. Az első magyar CD mindenesetre 1988 végén készült. 1992-ben vettem egy (ha jól emlékszem) Pioneer CD-lejátszót az átlagfizetés duplájáért, és nem sok olcsóbb volt ennél. Az más kérdés, hogy később megbántam, de nem azért, mintha rossz lett volna. Egy műsoros CD is kb. 2 napi fizetésbe kerülhetett. Mondjuk annyira egy (jó) üres kazetta sem volt azért olcsó, úgy fél napi fizetés. A műsorosok drágábbak és gyengébb minőségűek voltak, és kicsi volt a (külföldi) választék.
2023. febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. A bakelitlemez a ‘80-as évek végén már kifutott, a CD pedig itthon bár már 1988-ban megjelent, de még ritka és iszonyú drága volt! A ‘90-es évek első felében még javarészt az a fránya mágnesszalagos magnókazetta volt nagyon elterjedt, a CD csak 1994-95 körül lett olcsóbb és utána kezdett jobban elterjedni, inkább már a ‘90-es évek második felében!
2023. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bakelitből sosem készült hanglemez! Amire te gondolsz az vinyl!
2023. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha már így pontosabb kitérés is jött rá, akkor:


“A magyar nyelvben elterjedt közkeletű megnevezése „bakelitlemez”, noha bakelitből valójában sosem készült, az ugyanis alkalmatlan a préselésre. A 78-as fordulatszámú gramofonlemezek sellakból, míg a mikrobarázdás hanglemezek leggyakrabban acetilcellulóz-polivinilkloridból – a polivinil-klorid és polivinil-acetát kopolimerjéből – készülnek. Ez utóbbinak az angolszász országokban elterjedt köznyelvi megnevezése „vinyl”, de az utóbbi időkben a magyar nyelvben is kezd használatossá válni (gyakran az angolos „vinyl” írásmóddal) a bakelit megnevezés mellett. És bár a „vinil” megnevezés jobban utal az alapanyag egyik összetevőjére, valójában ez is lehet félrevezető, ugyanis 45-ös kislemezek készültek polisztirolból is, amit a köznyelv ettől még ugyanúgy vinilnek (vagy bakelitnek) hív.” - Wikipedia

2023. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!