Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért búg az aktív mélyláda...

Miért búg az aktív mélyláda rácsatlakoztatott eszköz nélkül is?

Figyelt kérdés

Lenne egy Taga Harmony TSW-90 v4 mélyládám. Az a problémám, hogy van egy alap búgása. Nam hangos, nem recsegős hanem ilyen konstans halk búgás. Nyilván ha hallgatok rajta valami akkor nem hallatszik, viszont ha nem megy semmi akkor idegesítő. Akkor is csinálja, ha nincs rá csatlakoztatva semmilyen eszköz. Illetve próbáltam teljesen levinni a hangerejét, így is. Plusz vásároltam egy hálózati szűrőt is (Taga Harmony PF-500) és sajnos ennek a szűrt konnektorába is búg.

Egy Tangent AmpsterII-ről kapja a jelet, viszont az erre rácsatlakoztatott hangfalakkal nincs gond.


Valakinek esetleg bármi ötlet?



2023. febr. 10. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Túl közel van a trafó a hangszóhoz, mindkettő hasonló elven működik, ezért zavarják egymást. Ez kikapcsolt állapotban is búgást okoz, kivéve ha a kapcsoló elvágja a bejövő tápot teljesen.
2023. febr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szirty ***** válasza:

Szerintem a tápfeszültség szűrése gyengélkedik.

Én megnézném hogy a tápfeszültségen mekkora brumm van.

2023. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:

"Túl közel van a trafó a hangszóhoz"


A trafó nem zavarja a hangszórót. Az erősítőt annál inkább zavarhatja a trafó szórt mágneses tere.


"Ez kikapcsolt állapotban is búgást okoz"


Kikapcsolt állapotban meg pláne nem okoz búgást, mert akkor nincs szórt mágneses tér.


Egyébként is feltételezhető hogy a búgás nem gyári sajátosság, tehát feltehetően korábban (új korában) nem búgott.

Ebből meg az következik, hogy használat közben sem a trafó nem került közelebb semmihez, sem a kapcsoló nem cserélődött ki.

2023. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
földhurok?
2023. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kb 2 hónapja vásároltam, viszont már "újabb" korában is volt ez a gond. Jelenleg a TV mögött helyeztem el, hogy középen legyen, megpróbáltam most kihozni a szobából és csak áram kábelt dugtam bele. Így arra lettem figyelmes, hogy ez a búgás nem csak a hangszóróból, hanem a láda erősítő részéből jön (szóval az hangosabb, a hangszórón is halatszik egy nagyon halk "sziszegés", de szerintem az normális és az nem zavaró). Vagyis ez a búgás akkor valószínűleg az aktív erősítő részből származik. Én nem vagyok teljesen otthon a témában és még nem vettem le a hát oldalát, mivel bőven garanciás (és pont ott az a ragasztós cucc rajta), viszont itt a kérdés az, hogy tudok-e kezdeni ezzel valamit? Mint írtam a TG PF-500 hálózati szűrőt már próbáltam és az nem segített, szóval valószínűleg nem a ház hálózati áramával van gond, illetve, mivel nincs rajta semmi jel ezért az ebből származó földhurok is kilőve.
2023. febr. 10. 18:30
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem a hangszóróból jön, a vasmagos trafónak szokott lenni búgása, amit átad a "talajra".

Ilyenkor lehet rugalmas, rezgéscsillapító alátétet használni, illetve belül a trafó rögzítését is csillapítani.

De nem tudom, milyen tápegysége van, lehet éppen kapcsolóüzemű is.

2023. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De tud a hangszóró búgni a trafótól, mert a trafó mágneses teret gerjeszt, gyakorlatilag mint egy tekercs, hiszen az is a trafó, két tekercs. A hangszóróban pedig mi van? Egy állandó mágnes és egy tekercs. Nekem két PC hangszóróm is búg emiatt, kikapcsolt állapotban is (szétszedtem és a szekundert szakítja meg a kapcsoló, tehát a trafó folyamatosan áram alatt van ha be van dugva). Egy kapcsolós hosszabbítóval oldottam meg a problémát, ha szól akkor nem zavaró, de éjjel hallani a búgást. Kapcsolóüzemű táppal nem lenne ilyen gond, így a modern eszközökkel már nem igazán jelentkezik ez a jelenség, kivéve ha földhurkod van, de az a hangerő állításával változik és kikapcsolt állapotban megszűnik. A trafó által gerjesztett búgás esetén hiába tekered a hangerőt, fix hangerőn búg mindig.
2023. febr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7: Kicsit elvagy tévedve. PC-hangszórónál is csak a trafó vasmagjának búgását hallod.

Ha nem hiszel nekem, vedd ki a hangszórót! Ugyanúgy fog búgni, rezonálni. A trafó.

Amiket elképzeltél, fizikailag hülyeség.

2023. febr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most kicsit bele kukkantottam a belselyébe. Maga a toroid búg. A kapcsoló a primert szakítja meg, szóval kikapcsolt állapotban rendben vagyunk, viszont standby módban már más a helyzet. Ha ez számít 34V a szekundere. A felfogatását megnéztem, és rendesen a helyén van. Ez lenne az: [link] Sajnos jobban nem férek hozzá kiszerelés nélkül: [link]

Esetleg bármi ötlet, hogy mit kezdjek vele?

2023. febr. 11. 03:50
 10/12 A kérdező kommentje:
Fórumokon olvasva elvileg dc blokkolóval lehetne javítani/teljesen megszűntetni is a toroid búgását. Esetleg valaki próbálta már? Az Audiolab DC Block nevű eszközt nézegettem, az még nem olyan vészes árban. Viszont nem tudom, hogy ez is csak annyit csinál-e mint egy hálózat szűrő, mivel az nem vált be.
2023. febr. 11. 04:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!