Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért búg az aktív mélyláda...

Miért búg az aktív mélyláda rácsatlakoztatott eszköz nélkül is?

Figyelt kérdés

Lenne egy Taga Harmony TSW-90 v4 mélyládám. Az a problémám, hogy van egy alap búgása. Nam hangos, nem recsegős hanem ilyen konstans halk búgás. Nyilván ha hallgatok rajta valami akkor nem hallatszik, viszont ha nem megy semmi akkor idegesítő. Akkor is csinálja, ha nincs rá csatlakoztatva semmilyen eszköz. Illetve próbáltam teljesen levinni a hangerejét, így is. Plusz vásároltam egy hálózati szűrőt is (Taga Harmony PF-500) és sajnos ennek a szűrt konnektorába is búg.

Egy Tangent AmpsterII-ről kapja a jelet, viszont az erre rácsatlakoztatott hangfalakkal nincs gond.


Valakinek esetleg bármi ötlet?



2023. febr. 10. 13:38
1 2
 11/12 Szirty ***** válasza:

"De tud a hangszóró búgni a trafótól.


Van itt egy 400VA-es trafó EI magos. Megterheltem egy 300W-os izzóval Egy nem árnyékolt mágneskörrel rendelkező hangszórót raktam a közvetlen közelébe.

Sehogy sem búgott, síri csöndben próbáltam. A trafó hangját lehetett egy kicsit hallani, de a hangszóróból nem jött hang. szinte minden irányban és helyzetben mellé raktam, de nem búgott.


A toroid, ami jellemzően audio erősítőkben van meg sokkal kevésbé szórja a mágneses teret mint ez EI vasmagos (épp ez az egyik oka hogy ilyet használnak benne).


"...kivéve ha földhurkod van, de az a hangerő állításával változik és kikapcsolt állapotban megszűnik."


No meg ha nincs csatlakoztatva hozzá semmi akkor a földhurok létre se jön (a kérdező írta hogy akkor is búg neki).


"Nekem két PC hangszóróm is búg emiatt"


Szerintem annak más az oka.

2023. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Fórumokon olvasva elvileg dc blokkolóval lehetne javítani/teljesen megszűntetni is a toroid búgását."

Ebből a "teljesen megszüntetni" hülyeség. Tudom, mire gondolnak az elvont gondolkodású hifisek, manapság a hálózati szinusz torzulása miatt DC-eltolódás lehetséges, de megjegyzem, toroidnál régebben is tapasztaltam morgást, amikor ilyen gondok még nem voltak.

Órás rádiónál is előfordult, hogy a trafótól berezonált még a bútor is, ami főleg éjszakai csendben elég felháborító tud lenni. Ha puha alátétet rakunk alá, ez csillapodik, persze a szellőzésre is illik ügyelni. Meg nyilván azért én nem így dolgozom, kerestem bele egy másik trafót, ami csendben van.

Ezt nem úgy kell felfogni egyébként, hogy két egyforma trafó biztosan egyformán zúg. A vasmag bármilyen lazulása egyedileg is befolyásolhatja.

Régen építettem toroidos erősítőt, a trafót gumiból kreált elválasztással kellett megoldani, mert annyira zavaró volt a morgása.

2023. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!