Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik 5.1-es televízió...

Létezik 5.1-es televízió készülék?

Figyelt kérdés

2023. febr. 13. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Leteszed a tévét és minden egyéb nélkül 5.1-es hangot ad ki? Olyan nyilván nem.
2023. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5.1 hang az optikai kimenetről vehető le és a HDMI ARC csatlakozóról, de utóbbi csak 5.1 TV-műsorra értendő.

Fájlok lejátszása esetén a HDMI ARC kimenet sztereóra butít, a Dolby licenc korlátja miatt, amennyire én tudom, bár nem is próbálgattam ezt soha.

2.1 TV nem ritka egyébként, amikor a TV hátába van építve egy nagyon lapos mélysugárzó például.

2023. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt valaki belekötne, relatív ritkának is mondható, az egész halmazhoz képest. Lényeg, hogy léteznek már elég régóta 2.1 TV-k is.
2023. febr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Létezik.

Veszel egy tvt meg egy 5.1-es hangfalszettet

2023. febr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van tv-m. 5.1-es rendszerem is. A tv-ből csak 2.0 jön ki optikai kábelen. Arc nincs csak sima hdmi. 5.1 hangom megvan mert a médialejátszó az erősítőre van kötve! Akkor viszont igaz, hogy nem létezik 5.1 tv.
2023. febr. 13. 10:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Optikai kábelen ki kellene menni szerintem, amennyiben a digitális TV-műsor 5.1 hangot tartalmaz.

HDMI ARC még nem is volt elterjedt, amikor MinDigTV-n már mentek 5.1 műsorok (Forma 1, komolyzenei koncertek stb.), amit optikai kimenetről hallgattak akkoriban, ha jól emlékszem.

2023. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!