TV OKOSÍTÓ (smart stick) eszközzel kapcsolatos segítségkérés? (a részletek a kérdésen belül)

Figyelt kérdés

Tisztelt mindenki!


Szeretnék segítséget kérni, hogyan is lehetne az otthoni "buta" LED TV-met "okossá" varázsolni? ERRŐL A TV-ről LENNE SZÓ: LG 42LF561V


Ez a TV már megvan nekem kb. 6-7 éve. De idáig csak ritkán használtam tényleges TV nézésre. Évek óta nem nézek TV-t, ezért az otthoni előfizetést is lemondtam. Viszont eszembe jutott hogy ha néha, esetleg úgy gondolnám hogy mégis úgy támadna kedvem és bekapcsolnám (kizárólag az ismeretterjesztő csatornákat szoktam nézni) akkor legalább legyen valami "háttérzaj" miközben éppen otthon vagyok, de ehhez viszont ne kelljen szerződéses TV csomagot váltsak, hanem kötetlenül tudjak TV-zni.


Már van egy fix netes előfizetésem (1000 Mb/s névleges sebességgel) csak én nem akarok az internetszolgáltatómnál extra TV csomagot rendelni pluszba, amiért havi szinten fix összeget fizetnék - RÁADÁSUL HŰSÉGIDŐVEL - amikor csak hébe-hóba kapcsolnám be úgyis. Sokkal jobban preferálom inkább az ONLINE TV-t, amiért csak havi szinten kell fizetni egy meghatározott összeget, és ha pl. úgy döntök, hogy 1 hónapra előfizetek, és utána nem akarok több hónapig TV-t nézni, vagy más online TV szolgáltatást választanék, akkor se legyen ennek semmi kötöttsége a dolognak.


Na és itt ugrik a "monkey a water-ba" ahogy mondani szokták. Ugyanis az én TV-men nincsen semmilyen internet elérhetőségre szolgáló eszköz. (Se Wi-Fi, se LAN bemenet.) Nagyon nagy képernyő, szép felbontás, tud USB-t is fogadni, van HDMI is (ami az "okosító eszközök" bemenetéül szolgálna) de ennyi. Tökéletes állapotban van, szeretem is és nem akarnék megválni tőle (ha nem muszáj) és vagyonokért új, "okosabb" készüléket vásároljak (a büdzsém jelenleg nem is engedné meg). Viszont olvasgattam a "TV OKOSÍTÓ ESZKÖZÖKRŐL" (angolul "smart stick") időközben, amivel elvileg alkalmassá válik a TV a netezésre.


Viszont ezzel kapcsolatban KÉT aggály is felmerült bennem, és igazából ez volna az általam indított téma fő tárgya:


1. A legtöbb Android készüléket támogató okosító eszköz mindenféleképpen meglévő Google account-ot igényel (azaz mindenféleképpen be kell jelentezni a Google fiókba, hogy lehessen a netet használni). Ha esetleg volna olyan eszköz, amihez nem szükséges Google fiók megléte, mégis volna ezzel lehetőség az internethasználatra a TV-n keresztül, akkor ki mit javasolna, azaz melyik ilyen eszközt volna érdemes választanom (már ha volna egyáltalán)?


2. Ha a fenti igényeknek megfelelő eszköz a rendelkezésre állna, akkor vajon képes volnék-e rajta keresztül ONLINE TV-t nézni? Amit amúgy jelenleg a PC-men keresztül tudnék csak megtenni, de mégis más a TV képernyőjét nézni a kanapéról, mint az íróasztalon álló számítógép monitorját a forgósszékről - igazából ez volna az eszköz vásárlásának fő célja. Már fentebb elmondtam hogy miért volna számomra észszerűbb megoldás egy havidíjas online TV előfizetés, mint egy konkrét csomag megrendelése a szolgáltatómtól. Ezért volna szükségem az "okosító eszközre". Kérdés, hogy működne-e ez a dolog az elképzeléseim szerint?



#TV #okosító eszköz #smart stick
2023. febr. 28. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne sticket vegyél. A boxok jobbak. Pl mi box. Mi a problémád a google-val? Csinálsz egy reget a tvnek, ha félsz kiadni a rendes adataid.
2023. febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Ne sticket vegyél. A boxok jobbak. Pl mi box. Mi a problémád a google-val? Csinálsz egy reget a tvnek, ha félsz kiadni a rendes adataid."


Amúgy időközben találtam egy másik eszközt, ami tulajdonképp egy bluetooth jeladó, ami kivetíti a külső perifériás eszközöket (pl. tabletet, telefont stb.) magára TV képernyőre.


Viszont azt nem tudom és eddig információt sem találtam róla, hogy ez a módszer az asztali számítógépeknél is működik vajon?


https://www.youtube.com/watch?v=wvs76b4vvC0


Mondom, nekem a fő célom igazából az online TV KIVETÍTÉSE volna az én TV-m képernyőjére, és azt tudjam nézni a TV képernyőn keresztül, ha arra volna igényem.

2023. febr. 28. 10:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Arra meg a chromecast jó.
2023. febr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Arra meg a chromecast jó."


Szintén egy "gugli alkalmazás"!


De úgy tűnik, nem tudom kikerülni tetves google-t (amit amúgy úgy utálok, mint a x@rt - személyes ok miatt amit itt nem akarok részletezni és nem is tartozik a témához).


Közben utánanéztem a jelenleg piacon lévő perifériás eszközökre, a legtöbb találat a Xiaomi telóhoz volt köthető (nekem is ilyen telóm van jelenleg) és nemigazán találtam eddig olyan független eszközt, ami nem kapcsolódik aktívan a google-hoz).

2023. febr. 28. 12:05
 5/12 Morzsi007 ***** válasza:

AppleTV 4K. :-)

Az nem tartozik a google-hoz.

Az olcsóbb stickekkel vagy boxok-kal vigyàzni. Lassúak, fagynak, sokszor rémálom, pl a T-mobil smart box is, kukába való és van pofájuk ezt adni a felhasználónak.

2023. febr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amazon firestick
2023. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"AppleTV 4K. :-)


Az nem tartozik a google-hoz.


Az olcsóbb stickekkel vagy boxok-kal vigyàzni. Lassúak, fagynak, sokszor rémálom, pl a T-mobil smart box is, kukába való és van pofájuk ezt adni a felhasználónak."


De az a gondom, hogy nekem nincsen semmilyen Apple márkájú eszközöm.


Persze nyílván megéri azoknak akiknek iOS áll a rendelkezésükre és megengedhetik maguknak ezt a árkategóriát. De nekem csak az Androidra fussa.


AMÚGY MOST MÁR LE IS XAROM HOGY GOOGLE-E VAGY NEM;


AZ A FŐ LÉNYEG, HOGY MŰKÖDJÖN A TV-N AZ ONLINE BÖNGÉSZŐ ÉS LEHESSEN AZON BELÜL NÉZNI AZ ONLINE TV-T.


Az Amazon, Netflix meg egyéb HULLADÉK stream SZOLGÁLTATÓK KÍMÉLJENEK! Én ezekre szemét, gusztustalan, pöcegödörbe való hulladékokra akkor sem volnék kíváncsi, ha nekem fizetnének azért havi szinten, hogy akár egyetlen műsort is nézzek, ezen negatív szinten minősíthetetlen szennyek műsorkínálata közül. Megindokolni nem szeretném, csak leírtam.

2023. febr. 28. 15:17
 8/12 Morzsi007 ***** válasza:
Ha van pc, a legegyszerűbb és legolcsóbb módja, hogy összekötöd a TV-vel a gépet és ennyi. Csak egy kábelt kell venned, persze, ha adottak a körülmények esetleg vezeték nélküli egeret, billentyűzetet.
2023. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Ha van pc, a legegyszerűbb és legolcsóbb módja, hogy összekötöd a TV-vel a gépet és ennyi. Csak egy kábelt kell venned, persze, ha adottak a körülmények esetleg vezeték nélküli egeret, billentyűzetet."


Kérdés, olvastad a fentiekben szereplő leírást a TV-mel kapcsolatban?

Én ott leírtam hogy mi a TV-m típusa ill. híján van a LAN bemenetnek.


Amúgy ha volna is LAN bemenet a TV-men, akkor majd egy kb. 30 m-es kábelt kéne kerülgessek a padlón szerinted, ami a PC-ből csatlakozik a TV-mhez? Nem volna ésszerűbb a vezeték nélküli megoldás? Elvégre a 21. században élünk, ahol már a sütőnket, a mosógépet, de még az autónkat is lehet telefonnal vezérelni. NEHOGYMÁR EGY SZÁJBAVRET TV-NÉL EZT NE LEHESSEN MEGOLDANI, AZ ISTEN SZERELMÉRE!

2023. febr. 28. 15:47
 10/12 anonim ***** válasza:
De, erre van amit mondtunk az isten szerelmére! Az utolsó egy szájbavert hdmi kábelre gondolt az isten szerelmére.
2023. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!