TV OKOSÍTÓ (smart stick) eszközzel kapcsolatos segítségkérés? (a részletek a kérdésen belül)

Figyelt kérdés

Tisztelt mindenki!


Szeretnék segítséget kérni, hogyan is lehetne az otthoni "buta" LED TV-met "okossá" varázsolni? ERRŐL A TV-ről LENNE SZÓ: LG 42LF561V


Ez a TV már megvan nekem kb. 6-7 éve. De idáig csak ritkán használtam tényleges TV nézésre. Évek óta nem nézek TV-t, ezért az otthoni előfizetést is lemondtam. Viszont eszembe jutott hogy ha néha, esetleg úgy gondolnám hogy mégis úgy támadna kedvem és bekapcsolnám (kizárólag az ismeretterjesztő csatornákat szoktam nézni) akkor legalább legyen valami "háttérzaj" miközben éppen otthon vagyok, de ehhez viszont ne kelljen szerződéses TV csomagot váltsak, hanem kötetlenül tudjak TV-zni.


Már van egy fix netes előfizetésem (1000 Mb/s névleges sebességgel) csak én nem akarok az internetszolgáltatómnál extra TV csomagot rendelni pluszba, amiért havi szinten fix összeget fizetnék - RÁADÁSUL HŰSÉGIDŐVEL - amikor csak hébe-hóba kapcsolnám be úgyis. Sokkal jobban preferálom inkább az ONLINE TV-t, amiért csak havi szinten kell fizetni egy meghatározott összeget, és ha pl. úgy döntök, hogy 1 hónapra előfizetek, és utána nem akarok több hónapig TV-t nézni, vagy más online TV szolgáltatást választanék, akkor se legyen ennek semmi kötöttsége a dolognak.


Na és itt ugrik a "monkey a water-ba" ahogy mondani szokták. Ugyanis az én TV-men nincsen semmilyen internet elérhetőségre szolgáló eszköz. (Se Wi-Fi, se LAN bemenet.) Nagyon nagy képernyő, szép felbontás, tud USB-t is fogadni, van HDMI is (ami az "okosító eszközök" bemenetéül szolgálna) de ennyi. Tökéletes állapotban van, szeretem is és nem akarnék megválni tőle (ha nem muszáj) és vagyonokért új, "okosabb" készüléket vásároljak (a büdzsém jelenleg nem is engedné meg). Viszont olvasgattam a "TV OKOSÍTÓ ESZKÖZÖKRŐL" (angolul "smart stick") időközben, amivel elvileg alkalmassá válik a TV a netezésre.


Viszont ezzel kapcsolatban KÉT aggály is felmerült bennem, és igazából ez volna az általam indított téma fő tárgya:


1. A legtöbb Android készüléket támogató okosító eszköz mindenféleképpen meglévő Google account-ot igényel (azaz mindenféleképpen be kell jelentezni a Google fiókba, hogy lehessen a netet használni). Ha esetleg volna olyan eszköz, amihez nem szükséges Google fiók megléte, mégis volna ezzel lehetőség az internethasználatra a TV-n keresztül, akkor ki mit javasolna, azaz melyik ilyen eszközt volna érdemes választanom (már ha volna egyáltalán)?


2. Ha a fenti igényeknek megfelelő eszköz a rendelkezésre állna, akkor vajon képes volnék-e rajta keresztül ONLINE TV-t nézni? Amit amúgy jelenleg a PC-men keresztül tudnék csak megtenni, de mégis más a TV képernyőjét nézni a kanapéról, mint az íróasztalon álló számítógép monitorját a forgósszékről - igazából ez volna az eszköz vásárlásának fő célja. Már fentebb elmondtam hogy miért volna számomra észszerűbb megoldás egy havidíjas online TV előfizetés, mint egy konkrét csomag megrendelése a szolgáltatómtól. Ezért volna szükségem az "okosító eszközre". Kérdés, hogy működne-e ez a dolog az elképzeléseim szerint?



#TV #okosító eszköz #smart stick
2023. febr. 28. 09:44
1 2
 11/12 Morzsi007 ***** válasza:

Így van, arra gondoltam és nem tudtam milyen messze van egymástól a TV meg a PC.

De egyszerűbb venni egy erre alkalmas szájbavert Pc-t, régebbi használtat és lerakni a TV mellé, HDMI-vel összekötni, mivel olyan igényeid vannak, amire egy smart box vagy hasonló eszköz nem lenne képes. Van vezeték nélküli videojel továbbító is, de aranyáron és macera ilyen távolságon használni.

2023. márc. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Na talán egy kissé túlreagáltam, de mégis jó volna egy olyan okosító eszköz, amin keresztül tudnám nézni az online TV-t.
2023. márc. 2. 16:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!