Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kenwood erősítőhöz kötöttem...

Slamec kérdése:

Kenwood erősítőhöz kötöttem tunert és decket hogy a távirányító bekapcsoljon mindent. Mivel 1 csatlakozás van rajta elosztóval kötöttem össze,de így a rádió elfeljti az adókat egy idő után. Mit csináljak hogy minden rendben működjön?

Figyelt kérdés

2023. márc. 4. 17:32
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Először is kevés az adat.

A tunerek, amennyiben nem kapnak áramot, 2 megoldást használnak az adólista megőrzésére. Pl. a készülék hátulján elhelyezett elemtartó, amibe helyezett elemek biztosítják a megőrzést, a másik a belső akku/szuperkondenzátor, ám ezek használati utasításában jelzik is, hogy 1 nap, 1 hét vagy 1 hónap az az idő, ameddig megtartja az adólistát kihúzott hálózattal.


Az, hogy te egy erősítőbe elosztóval vagy simán kötöd be, teljesen független ebben a tekintetben. De mivel a hálózatot szakítod meg, ezért a memóriát tápláló fent említett valamelyik mód mindegyike (kivéve a külső elemes) csak bekapcsolás alatt tud töltődni. Ha akkus kialakítású, lehet már öreg az akku és csak perceket bír (ilyen esetem volt időzítős konnektorral). Tehát a rádió típusát ha leírtad volna (nem a gyártóját, hanem a teljes típusszámot), akkor kiderült volna a használati utasítás leírásából, hogy milyen tápellátás biztosítja a programmemóriát és abból kiderült volna, hogy netán akkus (kis gombelem szerű), vagy külső elemes, netán szuperkondis.

2023. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tuner kt 3050l a deck kx w4060 az erősítő ka 4040r
2023. márc. 4. 18:19
 3/5 Mr. V. ***** válasza:

Csak a rádió típusszáma volt fontos.

Ebben "Backup" kondenzátor van: a panelon C174-es számmal, ez a nevezett "szuperkondenzátor".

Mint kondenzátor, sokszorosan kevesebb ideig tárol, mint egy akku.

A leírásban sehol nem említik, hogy hány nap a tárolási ideje (Technics esetében 30 napot írnak), de a tápon is látszik, hogy van egy kisfogyasztású (standby) része és van a rendes működéshez használt.

Mivel megszakítod a standby-t, így az a kondi rövid idő alatt kisül. Mivel nem írják, meddig kell tárolnia a csatornákat, így nem tudható, meddig kéne bírnia.

Alaplapokban is régen aksi, most elem tartja a CMOS (BIOS) információkat, azok is akár 5-10 év alatt merülnek le, tehát nem egy nagy fogyasztásról van szó, de ahogy néztem, a kondi teljesítménye sem a legnagyobb, így én max 3-5 napot adnék, de inkább kevesebbet.


De azt írtad, hogy egy idő után felejti el... hát teszteld mennyi az az idő, aztán ha 1-2 nap, akkor naponta pár másodpercre adj a készülékre áramot (nem kell bekapcsolva lennie, standby is elég), aztán újabb 1-2 napig bírni fogja.

Azt a kondit lehetne esetleg nagyobb értékűre cserélni és akkor több napot bírna.

2023. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Inkább leválasztom az erősítőről.Kézzel is be tudom kapcsolni. Mindennap nem fogom keresni az adókat
2023. márc. 5. 14:23
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi,rosszul írtam. Kt 3050l a típusa
2023. márc. 5. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!