Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy rakjam fel a tv-t biztons...

Hogy rakjam fel a tv-t biztonságosan a falra úgy hogy az ne tudjon leesni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrég vettem egy Manta tv-t amit fel szeretnék rakni a falra. Vettem tartókonzolt hozzá de nem tudom hogy kellene felrakni egy 80 cm-es tv-t a falra úgy hogy az ne tudjon leesni eggyáltalán. adtok nekem jó tippeket? Sajnos nem tudom sehová sem tenni a tv-t csak a falra.

2023. márc. 16. 22:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. sikerült felfúrni és meg sem moccan mindenkinek ment a pipa
2023. márc. 17. 21:10
 12/18 A kérdező kommentje:
hát úgy tünik erre a flra nem lehet tenni semmit leszakadt vakolatostol a p1csába. A tv tulélte az esést nem lett baja szerencsére.
2023. márc. 17. 23:44
 13/18 Salx Narval ***** válasza:
Ha a tiplit a fal síkjáig tolod a furatba akkor csak 1-2cm az ami a keményebb anyagba pl téglába ér és tartani is tud . A tiplit olyan mélyre kell tolni a furatba, hogy az teljes hosszúságában a falba az-az a téglába legyen, a vakolat nem minősül tartó közegnek. A vakolat ritkán ad kellő szilárdságot ezért kell a fal síkjától legalább 1-2cm-rel beljebb tolni a tiplit és ennek megfelelően 1-2cm-rel hosszabb csavar kell hozzá. Kb 2cm -rel a beljebb kellet volna dugni a tipliket akkor tartott volna.
2023. márc. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Salx Narval ***** válasza:
Még egy tanács: Legközelebb ha felfúrsz valamilyen tartóelemet azt érdemes használatbavétel előtt letesztelni, a tényleges súlyt meghaladó terheléssel.
2023. márc. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Szirty ***** válasza:

Ha ezt a kérdést én tettem volna fel akkor leírtam volna milyen falra (tágla, vályog, beton, gázbeton, könnyűszerkezet, gipszkarton, stb) akarom felrakni mert a rögzítés mikéntjét ez _alapvetően_ meghatározza.


Továbbá leírtam volna milyen tartókonzol (karos vagy falsíkban maradó akasztós) mert ez alapvetően meghatározza hogy a rögzítési pontokra milyen terhelést jelent. A karos kihajtható húzza kifele a falból a felső csavarokat. A falra akasztható viszont lefele húzza a csavart a hossztengelyével merőlegesen.


Leírtam volna azt is mekkora a TV. Ez a tömege miatt nem mindegy.

2023. márc. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
egy 32-es tv és beton a fal csak nem ért be ezekszerint addig a csavar. és kihajlítható konzol volt. de a tévé túlélte a hátulján a sarkánál repedt meg a műanyag.
2023. márc. 19. 00:48
 17/18 Morzsi007 ***** válasza:
Mekkora tiplit használtál, ha szabad kérdeznem? A kihajtható konzol, ha úgy használod nagyobb erővel húzza a tipliket.
2023. márc. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én vasból készítettem neki tartót és tart felette van egy polc azon van a tv box (fára csavaroztam fel a TV-t)
2023. aug. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!