A Spotify képes High-Tech hangminőségben zenét szolgáltatni? Ha nem, akkor honnan tudok hozzájutni csúcsminőségű zenéhez PC használatra?

Figyelt kérdés

2023. márc. 27. 00:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána a high-tech jelentésének.
2023. márc. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ingyenes Free változat zenénél 128, a fizetős Premium változat 256, az alkalmazás Free változatnál 160 a Premium változatnál 320 kbps-os bitrátával - a nagyobb bitráta jobb minőséget jelent - de a veszteséges AAC kódek miatt nem lesz csúcsminőségű.

[link]


Ha csúcsminőségű zenére vágysz, akkor veszteségmentesen tömörített vagy tömörítetlen forrásokat kell keresned.


Ilyesmiket kínál:

* az Apple Music: [link] [link]

* a Tidal Hifi illetve a Master: [link]

* az Amazon Music HD: [link]

* a Deezer Premium: [link]

* a Qobuz (kis hazánkban nem érhető el): [link]

* elvileg a Spotify is tervez ilyesmit: [link]


Vagy nekiállsz keresgélni a fájlmegosztó hálózatokon.

Három féle formátum az elterjedt:

* WAV (ez tömörítetlen)

* DSD (ez is, csak más a formátuma)

* FLAC (ez veszteségmentesen tömörített)


Minél nagyobb a kbps-ban kifejezett bitráta a kHz-ben kifejezett mintavételezési ráta és a bitben kifejezett bitmélység, annál jobb az elérhető minőség - persze ez a felvételtől és a lejátszás körülményeitől (hanginterfész/DAC, erősítő, hangfalak vagy fejhallgató) is függ.

2023. márc. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Zzzoli ***** válasza:

A fáljmegoszókon vannak ilyen kategóriák, amit az előző válaszadó is felsorolt, de azért ennek is megvannak a hátulütői.

Flac és flac között is van minőségbeli különbség, sok függ a forrásanyagtól is.

Előfordulnak sajnos mp3-ból flac-ba konvertált fájlok is, a 96kHz-es mintavételezésű anyag meg ritka mint a fehér holló, az ettől magsabb mégritkább.

Hogy kihalld a különbséget, azért azt tudod hogy kell hozzá egy gyakorlott fül, meg kell hogy legyenek a minőségi lépcsőid a technikádban. Csak így lesz összehasonlítási alapod.

Másrészt PC alatt mit is értesz?

Ezeknek az anyagoknak a valódi élvezetéhez azért kell egy jó erősítő és hozzá passzóló szélessávú front hangfalak, ne valami PC-s Logitech Z XXX, vagy Genisus és sorolhatnám hangszóró szettekben gondolkodj.

2023. márc. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

#2

Igen, konkrétan a WAV megosztókra gondoltam.


1. A YouTube wav-ban szolgáltat?

2. Melyik wav megosztót ajánlod (ahol az általam keresett rétegzenéket is elérem)?

3. Hogyan tudok rácsatlakozni? (Nem vagyok járatos benne.)

Köszi.

2023. márc. 28. 08:14
 5/27 anonim ***** válasza:

"1. A YouTube wav-ban szolgáltat?"

Nem. A Youtube nagyon takarékoskodik a sávszélességgel és veszteséges kódeket - Opus és AAC - használ.


"2. Melyik wav megosztót ajánlod (ahol az általam keresett rétegzenéket is elérem)?"

A fent említett szolgáltatók inkább veszteségmentes tömörítéses FLAC formátumot használnak - ők is takarékoskodnak azért a sávszélességgel.


"3. Hogyan tudok rácsatlakozni? (Nem vagyok járatos benne.)"

A szolgáltatások esetében regisztrálsz, előfizetsz, letöltöd a kliensüket és használod.

2023. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#5

Én wav párti vagyok. Olyan nincs?

2023. márc. 28. 14:14
 7/27 anonim ***** válasza:

#6: A veszteségmentesen tömörített ALAC/FLAC formátumok ugyanolyan minőséget adnak, mint a tömörítetlen WAV.


Ha kifejezetten tömörítetlen hanganyagot akarsz, esetleg nézz szét az alábbi oldalakon:

* [link]

* [link]

* [link]

elvileg kínálnak tömörítetlen megoldást is.

2023. márc. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

#7

És az AAC? Az is ugyanolyan minőséget ad?

2023. márc. 31. 23:44
 9/27 anonim ***** válasza:

#8: Az AAC - mint azt már #2-es hozzászólásomban írtam - veszteséges:

"Advanced Audio Coding (AAC) is an audio coding standard for lossy digital audio compression."

[link]

2023. márc. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

#9

Tehát akkor a YouTube komolyzenei csúcsfelvételei is veszteségesek lesznek?

2023. ápr. 1. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!