Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autórádió le tudja meríteni...

Bence1975 kérdése:

Autórádió le tudja meríteni az akkumulátort?

Figyelt kérdés
Beszereltem egy új rádiót az autómba. Ha le veszem a gyújtást, és ki veszem a kulcsot, akkor sem kapcsol ki. Ki lehet kapcsolni a rádiót, de halvány háttérvilágítás van, és mutatja az időt. Ez így le tudja meríteni az aksit?
2023. ápr. 9. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
1-2 hét alatt lehetséges.
2023. ápr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Így le tudja meríteni.

Nézd át a bekötését, nem így kéne működnie.

2023. ápr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem így kéne. De csak úgy lehetett bekapcsolni, hogy a sárga pozitív, és a piros ami a gyújtáshoz megy össze lett kötve. Máshogy nem lehetett bekapcsolni. A piroson is állandó 12V van. Ha rajt a gyújtás, ha nincs. Nem tudom ennek mi lehet az oka.
2023. ápr. 9. 23:28
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Kókler kötötte be. Vidd el hozzáértőhöz.
2023. ápr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
60%

"Kókler kötötte be. Vidd el hozzáértőhöz."


Ez nagyon jó, mára is adott a nap gyakori vicce. Ha ismernéd az előzményeket (és a kérdező linkelte volna), akkor tudhatnád, hogy a kérdező kötötte be, tehát őt nevezted kóklernek:


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..


Ezek után térjünk rá a szakmai részére. Régebben sok évig használtam autórádiót fix bekötéssel, tehát amikor a rádió bármikor bekapcsolható, álló motornál is.

Az autórádiók erre fel vannak készítve, ha kikapcsolod manuálisan, a készenléti LED, vagy minimális háttérfény az órának, nem jelent sok áramfelvételt, azaz nem fog sokkal hamarabb lemerülni az akku. Gyakorlatilag azt mondanám, hogy mindegy volt ilyen szempontból.

Ami baromira kellemetlen, a feledékenység, ami miatt néhány esetben mégis leszívta az akkut.

Tehát épp állok be a garázsba és jön egy telefonhívás. Az akkori technika még másképp működött, nekem kellett lehalkítani a rádiót. Közben beállok és a rádió bekapcsolva felejtődik, mert le van halkítva. Mindennek tetejébe, a régi rádióban még un. rizsszemizzós (rizs-szem-izzó) háttérvilágítás volt. Plusz még külön erősítő is volt a rendszerben. Nyilván leszívta reggelre az akkut.

Még párszor előfordult, amiből számomra nyilvánvalóvá vált, hogy itt legveszélyesebb a __lehalkítás__.

Lehalkítod --> elfelejted.

Ha valaki ezt uralni tudja, akkor jó neki. Következő autómnál én is inkább áttértem a gyújtásfüggő bekötésre, mert akkor már nem érdekelt, hogy álló motornál is használható legyen.

2023. ápr. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen rendesen bekötni. A vezetékek közt van egy olyan is, amiben kulcs nélkül nincs feszültség, az kell a pirosra.
2023. ápr. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Naaaagyon lassan, de le tudja meríteni az akkumlátort.
2023. ápr. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem az a baj, hogy a piros vezetéken, ami a gyújtáshoz megy, folyamatosam kapja a 12V-ot. Akkor is ha nincs bent a kulcs. Ez mitől lehet?
2023. ápr. 10. 08:59
 9/14 anonim ***** válasza:

"Naaaagyon lassan" "1-2 hét alatt"

Honnan tudjátok? :D

Ha kicsit már gyengébb az akksi, meg hidegebb is van, stb, stb, akkor érheti meglepetés az embert reggel! Tapasztalatból mondom. Köttesd be azt a rédiót rendesen ha nem akarsz szívni!

2023. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
8/9 Erről lehet írok ki egy külön kérdést.
2023. ápr. 10. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!