Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha kikapcsolom a hangszóróm...

Gublug kérdése:

Ha kikapcsolom a hangszóróm és még búg/zúg, akkor azt jelenti, hogy már régi és elhasznált?

Figyelt kérdés
De technikailag mit jelent a búgás/zúgás?

2023. ápr. 24. 13:28
1 2 3
 11/22 Szirty ***** válasza:

"A páciens pontosan nem tudja mi a baja "


A páciens nem tudja. Éppen ő kérdezi mi a baja.

Csak néhány tünetet tud leírni de azt is pontatlanul.

A pácienst látni kell, személyesen beszléni vele, megvizsgálni és ezekből az információkból következtetni a problémára nem abból amit ő saját belátása szerint tart fontosnak elmondani vagy leírni.


Te telefonon meg email-en keresztül gyógyítasz?


Egyébként miért tetted fel a kérdést? Magad akarod megjavítani?

2023. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Szirty: Nem telefonon, sem emailen. Az EÜ a hobbim egyébként, nem hivatásom.


Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam. Nem gondoltam arra, hogy én is meg tudnám javítani.

2023. ápr. 24. 17:30
 13/22 Szirty ***** válasza:

Rendben. Leírtam amit gondolok a témáról, ennél többet a rendelkezésre álló infók alapján nem tudok adni.

Ha ez kevés, vagy nem arra válaszoltam amit tudni szeretnél, akkor elnézést, ez van.

2023. ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Akinek tapasztalata, rutinja van egy témában, sok esetben félszavakból kitalál dolgokat.

Azért írtam a 9-10 választ, tapasztalat van mögötte.

Elvárható lenne, hogy reagáljon és pontosítson a kérdező, milyen szerkezettel rendelkezik, noha sok esetben én is leszarom, ha ő is leszarja.

2023. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
14: dehát megadtam h mim van
2023. ápr. 24. 17:46
 16/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Előbb egy másik gépnél voltam és átgörgettem valamiért, ettől függetlenül a trafó zúgását nem én tudom ellenőrizni a megadott módon (10), hanem a használója.

A Genius tipikusan a zúgó vasmagos kis trafót szokta tartalmazni (amelyiken a kezelőszervek vannak).

Másiknál a mélysugárzóban van a tápegység, gyakran azok is vasmagos trafóval szerelve. Más esetben kapcsolóüzemű, de nem hinném, hogy ez olyan.

2023. ápr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Salx Narval ***** válasza:
20-év után most jutott eszedbe ezen aggódni, v ez ujjkeletű probléma? A Geniuson van egy kis led jelzőlámpa annak nem szabad világítania kikapcsolt állapotban és búgnia sem szabadna kikapcsolt állapotban. Nálam kikapcsolt módban egyik ilyen kis vacak sem búg csak ha lekapcsolom a számítógépet, v a laptopot és a hangszóró bekapcsolva marad de ilyenkor természetesen a jelzőlámpa is világít. Mindegyik kis hangszóróm ugyanígy reagál, a Genius és BOSE is, ez gondolom illesztési hiba amit a számítógép korrigál bekapcsolásakor, legalábbis én így gondolom.
2023. ápr. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"A Geniuson van egy kis led jelzőlámpa annak nem szabad világítania kikapcsolt állapotban és búgnia sem szabadna kikapcsolt állapotban."


Mert konkréten szétszedted és megállapítottad, hogy a kapcsoló a primert szakítja meg. Nem hiszem. Pontosan én sem állítom, mert láttam már többféle megoldást.


"Nálam kikapcsolt módban egyik ilyen kis vacak sem búg..."

Az nem jelenti, hogy senkinél nem zúg, maga a trafó. Ez ugyanis nem mindegyiknél feltűnő, de ha valahol meglazul a vasmag lemezelése, zavaró rezgések tudnak előállni. Asztali órás rádiónál is van ilyen, kis vacak trafótól berezonál a bútor és főleg éjszaka nagyon hallatszik. De erre is vonatkozik, hogy esetleg csak évek után áll elő, sajátommal is így jártam. Tettem bele más trafót és csend lett.


"...ez gondolom illesztési hiba amit a számítógép korrigál bekapcsolásakor, legalábbis én így gondolom."

Nem egészen, az erősítő bemenete nyitva marad és felveszi a zavart, brummot. Amikor az alaplapot bekapcsolod, a kimeneti fokozat tápot kap és a forrásimpedancia lecsökken, söntöli a zavarjelet.

Nekem a BIOS / UEFI felületen belehet kapcsolni egy opciót (On-off play, ha jól emlékszem), amitől ez a jelenség megszűnik, csak annak meg más hátulütője van, nem részletezem.

Végeredményben én másképp oldottam meg a házimoziban, a számítógép egy relével áramtalanítja az erősítőt és a TV-t is, így elalvás esetén nem zúg semmi tovább (úgy van megcsinálva, hogy a nézett videó végén, egy idő után leáll a rendszer).

2023. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Salx Narval ***** válasza:
Én sem mondtam mást mint, hogy nem szabad búgnia, ebből egyenesen adódik, hogy nála v baj van amit meg kell javítani. Furcsa, hogy egyszerre mindkét eszköze ugyanezt produkálja, ezért érdeklődtem, hogy régebben is így működtek e, v csak mostanában kezdődött. Nem annyira egyértelmű ez a zúgás. A kilazult trafólemezek és az átadott rezonanciák nem hallgatnak, ill szűnnek meg működés közben sem, max kicsit elnyomja a hangerő. Itt is felmerül a gyanú, hogy mekkora az esély arra, hogy egyszerre mindkét készülék trafólemezei zörögni, rezonálni kezdjenek.
2023. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

A készülékek nem búgtak eredendően. Ilyenné váltak.

Ha elemelem az asztaltól akkor is búg.

Nem egyszerre kezdtek búgni. A Labtec később, mivel később is vettük.

Én arra gyanakszom, hogy sok basszus ment rajtuk és valami elfáradt bent.

Ez csak hozzánemértő gyanú.

2023. ápr. 26. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!