Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vodafone TV szolgáltatás csak...

Vodafone TV szolgáltatás csak set box-szal vagy CI modullal, box nélkül is használható?

Figyelt kérdés
Csak mert minden ismerősöm panaszkodik hogy rásoztak set boxokat és idegesítő a plusz távirányító és plusz kábel plusz eszköz de én azt látom a voda oldalán hogy box helyett lehet CI+ modult is kérni az arra alkalmas tv-be. Valaki választotta ezt a lehetőséget, működik?

2023. ápr. 30. 01:19
1 2
 1/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Évek óta működik a dolog, már a UPC idején is, Digikábelen is, vagy épp a MinDigTV-nél is.

Noha a UPC próbálta kihangsúlyozni, hogy az ő boxuk jobb, mert bizonyos interaktív szolgáltatások is lehetségesek (kábelmodemhez hasonlóan, képes visszafelé is kommunikálni a szolgáltatóval).

TV-nél ez kizárt, a tunercsatlakozó csak bemenet.

2023. ápr. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ahol optikát húz a voda ott is működik? Mert úgy halottam ott már UTP megy a tv-hez és azért kell a box.
2023. ápr. 30. 08:56
 4/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

TV-hez nem kell LAN-kábel, legfeljebb opcionálisan, a Wifi helyett. Meg akinek a TV-jén nincs ilyen csatlakozó, nem is mehet.

HDMI kell a TV és box közé.

Ahol átálltak IPTV-re, a modem és a médiabox közé kell LAN-kábel, illetve e kettő közé egy koax. is mehet, csak már erre nem emlékszem, hogy a koax mikor kell, mikor nem. Lehet olyan megoldás, hogy koaxon megy a TV a boxba és a LAN-kábelen csak az interaktív visszirány, vagy más esetben tisztán IPTV, ami csak LAN-on közlekedik, koax nem is kell.

A lakásba bemenő koax. ettől még maradhat változatlanul, vagy valahol ahelyett már optikai kábel.

2023. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Pontosabban a koax. nem a modem és a box között van, hanem a lakásba bemenő koax. ágazik / ágazhat kétfelé egy splitteren:

- Modem

- Médiabox

2023. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, úgy értettem a médiaboxba megy az utp. Ahol átálnak ott ezekszerint megkerülhetetlen, hogy minden tv mellé kelljen egy médiabox? Jelenleg digis vagyok és most bejön az optika a lakásba az ONT-ba onnan pedig megy mindenhova a koax a falban. A tv-kben pedig a CI modul kodolja ki. Ha váltanék vodára nem szeretnék minden helységbe ahol tv van UTP kábelt húzni, a falon lévő tv mellé polcot szerelni a médiaboxnak, és konektor elosztót stb. Ezért a kérdésem hogy lehetséges-e kikerülni ezt a médiaboxozást minden tv-hez.
2023. ápr. 30. 12:21
 7/15 A kérdező kommentje:
Ismerősöm is most váltott digiről vodára. Nála is minden tv a falon, tv mögött 1 konektor 1 koax kiállás a falban. Megjött a vodás szerelő és közölte minden helységbe UTP és box kell, a boxnak meg áram. Most úgy néz ki a szép nappali hogy a falon diszeleg a tv mellett lógva a box meg egy eloszto a falban. Hiába ellenkezett hogy neki ez így nagyon nem tetszik azt mondták muszáj így megoldani. Ráadásul most minden tv-hez 2 távirányító... Na én ezeket szeretném el kerülni, ha már szépen el van rejtve most minden. Nem szeretnék se boxot a tv mellett se távirányítót.
2023. ápr. 30. 12:26
 8/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az IPTV kellemetlen, box kell hozzá, hacsak SMART TV-re telepített alkalmazással nem megy, de azt meg kellene érdeklődni.

Vodafone TV app létezik ugyan, csak nem ugyanaz, bár én nem ismerem alaposabban.

Távszabályzót lehetne közösíteni egy taníthatóval.

2023. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor húzom amíg van a Digi...
2023. ápr. 30. 19:37
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
amíg van DIGI, maradj ott, Voda szívás...
2023. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!