Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hosszútávra ajánlanád a...

Hosszútávra ajánlanád a Harman/Kardon Citation termékcsaládot otthoni vezetékmentes hangzásvilág kialakulásához?

Figyelt kérdés

Sajnos magyar tesztet a tornyokról nem találtam (link lent), mert ugyebár magyar zseb ezt nehezen köhögi ki, vagy nem akarja. Bemutató teremben nincs, viszont nagy múltú márka, így én személy szerint bízom benne. Viszont nektek mi a véleményetek hosszútávon erről? Nem vagyok vájt fülű, de hosszútávon áll leejtős minőséget várok vezetékmentesen a lakásban (családi ház). Zenéhez, filmekhez és játékokhoz szeretném. Tehát vegyes felhasználásra.


Citation Sub


Citation hátsó hangszórók (2db)


Citation Soundbar


Citation Tower



[link]


Jah még annyi, hogy az angolom nem jó, hogy külföldi teszteket nézzek. Anyagilag meg tudom oldani az egészet egyszerre is. Köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 9. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A towerrol tesztet kerestem. Azt írják hogy wireless hangfalhoz kepest nem olyan rossz, így megveheted.
2023. máj. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Morzsi007 ***** válasza:

Nem ismerem a cuccot, de ránézésre és megnézve a termékinformációt itt inkább a dizájnt és a szolgáltatásokért kell fizetni, mint sem a hangzásért.

De ez csak az én véleményem.

2023. máj. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 JessyJames válasza:
Márkától függetlenül nem ajánlanék egyetlen vezetéknélküli hangrendszert sem otthonra, mert még nem kiforott a technológia és elég sok eszköz fog interferenciát okozni, ami lehet wifis okosotthonos eszköz, mikró, garázskapunyitó vagy bármi, ami ugyanazt a frekvenciát használja és hidd el, ilyenből baromi sok van.
2023. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Morzsi007 ***** válasza:
Csak most olvastam el a hosszú szöveget a kérdés alatt, ha áll leejtős hangzást akarsz, akkor ne ilyen kúpokat vásárolj, főleg vezeték nélküli megoldással megfejelve. Ez nem párosulhat a minőségi hangzással. Ha ennyit szánnék rá, körülnéznék a használtpiacon 3-400000 Ft-ért hangfalat, a többiből erősítőt és DAC-ot vennék esetleg hálózati lejátszót, ha fontos a kényelem. Azért nem újat, mert ugyanannyiból használtban jóval komolyabbat kapsz. Pl, ha veszel 400E Ft-os hangfalat és fél év múlva el akarod adni 300E-ért sem viszik el legtöbb esetben. Minden veszít az árából, ha csak kihozod a boltból is.
2023. máj. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Morzsi007 ***** válasza:
A nagymúltú márkáról annyit, hogy az Audiophile és High-End kategóriában a HK nem igazán rúg labdába, olyan gyártók képviselik leginkább ezeket a kategóriákat, amik átlag embernek ismeretlen, vagy kevésbé ismert. Bár volt egy két komolyabb modelljük is minden gyártónak ezen a téren, de a Sony, Pioneer, Technics, Denon japán vonal sem ide tartozik összeségében. 1M-ból már összelehet rakni egy “komolyabb” rendszert, főleg ha használtban gondolkodunk.
2023. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

morzsi: nem 1 millio ha em amit felírt a listára az lazán 2 millió fölé szalad.


Én mint első hozzászóló néztem teszteket, wireless hangfalhoz képest nagyon jó, mondhatni kategóriájában álleejtős.


Logikusan nézve marhaság, mert 1 millióból veszek hifit másik 1 millióból a nappaliban elvégeztetem a módosításokat a vezeték eltűntetésére, még egy tisztasági festés is belefér, és jobb lesz, de logikusan nézve ő wireless megoldást akart, ez végülis az..

2023. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Morzsi007 ***** válasza:
Biztos nagyon jól szól, de kb vezetékes rendszerrel fele ennyiből kihozható egy hasonló vagy jobb hangzású. Egyszerűen fizikai/ technikai határokba ütközik az ember egy vezeték nélküli megoldás és ahogy nézegettem a boltban mostanában a cuccokat, legtöbbször minden dolog előtérbe kerül pl dizájn, szolgáltatások a hangzás, csak másodlagos, harmadlagos. Ezután van a csalódás, nem úgy szól , mint gondoltuk, pedig nem volt olcsó. Csak saját vélemény, 2M nem adnék egy HK-ért, nem csak látatlanban.
2023. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Focalra gondolsz például, ami High-end?
2023. máj. 11. 00:46
 9/15 A kérdező kommentje:
Wireless kategóriában jelenleg ez a legjobb én úgy tudom. Igaz ott van a Devialet gold phantom is. Viszont az olyan picike, hogy ihaj. Kétlem, hogy annyit tud...
2023. máj. 11. 00:47
 10/15 Morzsi007 ***** válasza:

Nem éppen a Focal-ra, de azt is mondhatnám, de csak hogy párat említsek pl Triangle, Monitor Audio, Dali amik ismertebbek, erősítőknél is, pl NAD, Musical Fidelity, Primare, Hegel, de van rengeteg gyártó még ezeken kívűl.


Itt egy teszt, lehet olvastad

[link]


Neked melyik a fontosabb, miért pont erre esett a választásod? Vezeték nélküli kapcsolat, dizájn miatt vagy? Gondolom nem a hangzás volt az elsődleges vagy igen?

2023. máj. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!