Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha van egy jó pc-m külső...

Ha van egy jó pc-m külső +hangkártyával (jack-es) és egy jó fülhallgatóm -hangszórom, miért van szükség erősítő készülékre? Mit javít ez a zene minőségén. Egyébként én gyakorlatilag csak bonyolult klasszikus zenét hallgatok.

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 00:37
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
38%
Nincs rá szükséged. Azoknak kell akik nem szeretnek fejhallgatóval zenét hallgatni, mint pl én.:D A hangfalak meghajtásához viszont erősítő is kell. A zene minőségén egy jó minőségű erősítő remélhetőleg nem javít és nem ront, az-az nem piszkál bele az eredeti hangzásba, az ilyeneken állt nincs is lehetőséged beállítani semmit, kivéve a hangerőt. Nekem ezektől gyengébb minőségű erősítőm van, de ezt sem szükségszerű felszínezni ha a hangfalak is jó minőségűek. Nem tisztem megítélni, hogy ki hogyan, mit és min hallgat de a klasszikusok szerintem igénylik a teret a levegőt és a pontos leképezést, nekem főleg a komfort érzetemet zavarja a fejhallgató használata, szóljon az bármilyen jól.
2023. máj. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

"miért van szükség erősítő készülékre? "

Neked nincs rá szükséged.

2023. máj. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Vannak az átlagnál igényesebbnek mondott fejhallgató-erősítők, állítólag valakik hallják is a különbségeket, vagy csak beképzelik fejben, ez már nehéz kérdés.

[link]

Valamilyen szintű igénynek bizonyára meg kell felelni, ezzel én is így vagyok, legyen egy minimum, ami elvárható.

Ugyanakkor vannak komoly zenészek vagy énekesek is, akik otthon olyan berendezést hallgatnak, ami műszakilag semmi extra, mert ő főleg a zenét / dalt figyeli, értékeli, nem a technikát.

2023. máj. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:
36%

"Neked nincs rá szükséged."


Hangszórója is van, azt olvastad? :)

2023. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:
56%

A hangszóró meghajtásához teljesítmény kell. Az audio jelforrások nem képesek a hangszórók meghajtására.

Az erősítő nem azért kell hogy javítson a hang minőségén, hanem azért hogy lehetővé tegye azt hogy egyáltalán szóljon a hangszóróból a hang.

2023. máj. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

A fejhallgató impedanciájától függ hogy kell-e.

A jobb fejhallgatók magas impedanciával bírnak, és azért kell(het) nekik erősítő, mert különben nem vagy csak nagyon halkan szólnak mert a bemeneti áram nem elég erős hogy rendesen meghajtsa őket.


Ez a része nem vajákolás , hanem fizika.

2023. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
melyik barom pontoz le mindenkit?
2023. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ezért lenne jó, ha letilthatná bárki a saját minősítését, aki nem akar részt venni ebben a dedós játékban, kitéve egyszerű figurák rosszindulatának.

De soha nem lesz ilyen opció, mert az oldal üzemeltetői így látják jónak. Akinek nem tetszik, elmehet innen...

2023. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!