Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tévé okosító, Android médialej...

Tévé okosító, Android médialejátszó esetén, úgy lehet telepíteni az appokat, mint egy telefonra, tabletre, vagyis nem specifikus rendszerrel működnek, akkor is, ha leírásában KODI kiegészítőt emleget?

Figyelt kérdés
Olyanra lenne szükségünk, amely Netflix, Disney+, HBO Max mellett SkyShowtime, Prime Video appokat is képes futtatni.

2023. máj. 21. 16:22
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:
Nekem xiaomi tvbox 3 am vagy mim van sima android rendszer play áruházból telepedik a kodi a diney a netflix a kodihoz külön plugint még nem probáltam feltenni de önmagában a kodi is szépen megy
2023. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arra figyelj oda, hogy a legtöbb kínai boxon a netflix nem HD, csak sd-ben engedi a lejátszást, hiába írják a leírásban, hogy 4k netflix, az kamu! Az említett Xiaomi boxon pl. HD a Netflix is.
2023. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Xiaomi TV Box S (2nd Gen) készüléket vásároltam végül. Nagyon szuper! Jó gyors, minden fut rajta, amire szükségünk van. A google tv okosotthon szolgáltatásból hasznos, hogy amit telefonon, tableten elindítok, egy mozdulattal átválthatom a másik készülékre, pl. a tévére vagy akár fordítva. Tökéletesen működik a kivetítés, képernyőtükrözés is!

nem tudom, mit tett a tévével, de gyorsabban indul az is. Eddig vártunk a tévé menüre, most ha bekapcsolom a Xiaomi TV Box-ot, szinte azonnal megjelenik a képernyőn a box főmenüje. Ha a tévén a boxot választom ki bemeneti eszköznek, akkor automatikusan elindul a box. (vagyis külön beállítás nélkül funkcionál a HDMI ARC) Yamaha házimozi Hi-Fi erősítővel is felismerték egymást, persze itt csupán hangerőszabályzásról van szó.

A Box menüje nagyon letisztult, könnyen kezelhető. Alapvetően fel volt telepítve néhány app, de gond nélkül telepítettem még néhányat. Pl. a SkyShowtime-ot. Rá is kattantunk, mert ezt eddig csak mobilon tudtuk nézni, így nemigazán használtuk ki. 😉😁 (6 éves LG HD OLED tévénk már csak a Netflixet hajlandó futtatni, ám azt is csiga lassúsággal. HBO Maxot, Disney +-t pedig a PS5-ről néztük, ám annak valamiért gondja van a netes kapcsolódással, legyen akár LAN, akár wifi. Számtalanszor megszakad a kapcsolat, ami rettentően idegőrlő film nézés vagy online játék estén. Meguntuk, megy a szervízbe a PS5, hátha tudnak kezdeni vele valamit.)


Játklehetőség is van a Xiaomi TV Boxon, de eddig nem próbáltuk, pedig van egy xbox controller itthon, csak elő kellene keresni. Ám az egyszerű tévé verziós játékok nem mozgatják a fantáziánkat túlságosan.


Ami hátrány, a szöveges (hangbemondásos) kereső kizárólag azokban az appokban keres, melyek gyárilag előre voltak telepítve. Viszont érti a magyar nyelvet! Elég jól keres magyarul.

Az internetböngésző hiányzik. Eddig egy jót sem találtam (négyet próbáltam ki, egyik sem volt megfelelő), jó lett volna a Chrome, de az nincs és nem is telepíthető rá. :-( (áthidaló megoldásként legfeljebb a telefon képernyőjén a böngészőt ki lehet tükrözni)


4K nem érint minket, tévénk (csak) FHD, avval jól működik. A térhangzás átjön a filmeknél, youtube esetében persze nem. (azt egyik eszközzel sem sikerült még)

2023. máj. 25. 17:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem telepíthető rá chrome. APK-ból kell telepíteni. Letöltöd PC-n (keresőbe: apk download), valami adathordozón vagy hálózaton keresztül megnyitod a boxon és települ. Főképernyőre nem tehető ki sajnos, az apkból telepített app-ok nem tehetőek ki, de telepíted a sideload launchert a boxon play áruházból, az kitehető főképernyőre és azt megnyitva eléred az apk-ból telepített app-okat is.
2023. máj. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet! Kipróbálom.

Tehát, ezen a sideload launcheren keresztül olyan appokat is lehet használni, futtatni, amit nem enged most telepíteni? Akkor is működnek, ill. futnak, ha nem tévé verziók? VLC lejátszót feltelepítettem, de nem ugyanaz, mint a többi android eszközön, hanem tv-s verzió. Sajnos, épp az hiányzik belőle, amire szükségem lenne, a hálózat szerver elérés. A Serviio elérése, amivel a számítógépről tudunk filmeket nézni, zenét hallgatni, fotókat nézni. Habár régen a Plexet használtuk, amíg a tévé tudta futtatni az appot. Végülis, vissza térhetünk rá, mivel a box azt ismeri.

2023. máj. 25. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Benne van a hálózat elérés az AndroidTV verzióban is, én is játszok le vele hálózatról. Amúgy meg nem! A sideload launcher csak arra való, hogy az apk-ból telepített alkalmazásokhoz is kvázi hozzáférj, megtudd nyitni, mert amit apk-ból telepítesz, annak az indítási ikonját nem tudod kitenni a főképernyőre, ez lehet, hogy a későbbi android TV verziókban már módosult, nem tudom. 8-asnál még biztos, hogy nem lehetett.

Telepíted a letöltött apk-ból a chrome-ot és telepíted a sideload launchert is, azt viszont a play áruházból. A sideload launchert kiteszed főképernyőre és ha azt megnyitod fel fog nyílni kvázi egy "ablak", egy képernyő, ahol látod majd az összes telepített applikáció parancsikonját, beleértve azokat is, amiket apk-ból telepítettél, így pl. a chrome-ot is. VLC-ben a Tallózás menüpont alatt találod a Helyi hálózat almenüt (képernyő jobb oldalán), arra OK és listázza az összes hálózatban elérhető gépet. Másik, nem túl elegáns megoldás, hogy telepítesz egy olyan fájlkezelőt, ami kezeli a hálózati megosztást is, pl. X-plore, akkor abban is megtudsz nyitni minden videófájlt úgy, hogy azt társítod a VLC-hez. Hálózati lejátszásra jól használható még a Kodi is, arról nem is beszélve, hogy egy elengánsabb médialejátszó, mint a VLC, mindenesetre szerintem nagy csodát nem kell elvárjál egyiktől se, szerintem egyik sem képes kadenciahelyesen lejátszani (értsd 24 képkockát 24p-ben lejátszani).

2023. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!