Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5W-os fm adóhoz kell engedély?

5W-os fm adóhoz kell engedély?

Figyelt kérdés
Tegnap szereztem be Kínából az aliexpress-sel, és ma jöttem rá, hogy nem egyszerűen kurvára nem biztos, hogy bekapcsolhatom. a visszaküldés díja pedig 10000FT-tal drágább lenne mint maga az adó. Szerintetek ha néha-néha rövid időre bekapcsolom, "kísérletezek vele", mekkora az esélye, hogy megtalál a hatóság? A rádióadónak a hatótávolsága körübelül: 1km.

2023. máj. 28. 21:16
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Tehát, ha Diósdon lakok, ez az jelenti, hogy le tudom tesztelni, hogy egyáltalán működik, mielőtt kijönne a hatóság?
2023. máj. 29. 09:07
 12/29 anonim ***** válasza:
De mit akarsz adni és hova és mivel veszed és hol? :D
2023. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
51%
Gondolkodj el azon, hogy át kell hangolni olyan frekisávra amin már lehet legálisan sugározni.
2023. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

A 87,5-108 MHz-es sávot legálisan biztosan nem használhatod, mert az műsorszóró sáv. Vagy húsz éve a mi környékünkön két fickó rendszeresen beszélgetett ebben a sávban. Már nem emlékszem milyen frekvencián üzemeltek, a témájuk éppen az elektronika volt. Aztán egyszer csak megszűntek az adások, vagy lebuktak, vagy maguktól hagyták abba.

Ha néhány percig „teszteled”, akkor nem valószínű, hogy lebuksz vele, ha órákon, napokon keresztül, minél hosszabb ideig, annál több esély van rá, hogy bukta lesz a vége.

2023. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Azt megtudnátok még mondani, hogy lehetséges-e erre a sávra magánszemélyként engedélyt kérni? Vagy muszály hozzá KFT-ként működnöm? Nincsen ma már energiám utánna nézni, a chatgpt-ben pedig nem bízok meg, mert sokszor téves információt ír. Már megtanultam a dj console és a hangkeverő pult működését, valamint találtam egy radiodj szoftvert és már nagyon szeretném adásba tenni az esti mixeimet😔
2023. máj. 29. 22:09
 16/29 A kérdező kommentje:
Minden nap 21:00 - 23:00 óráig kapcsolnám be az adót
2023. máj. 29. 22:12
 17/29 anonim ***** válasza:
Egészen pici adóteljesítménnyel használható ez a sáv, itt működnek az ún. FM Transzmitterek, És nem, erre a sávra nem kaphatsz engedélyt. Ebben a sávban vannak a frekvencia pályázatok, mert itt működnek a rádió adók.
2023. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Tudsz magánemberként is engedélyt kérni, de annyi pénzed úgysincs :) (illetve megérzésem szerint ennyi rengeteg lóvét nem vernél el ilyen faxságra)
2023. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Ha tudok magánemberként is engedélyt kérni, akkor ezt az adót elteszem későbbre, és amikor elballagtam a középiskolából, akkor vagy ráköltök ennyi pénzt, vagy pedig nem leszek már így rá kattanva és abból a pénzből amit erre szánnék, abból csinálnék egy kis szélerőműparkot.
2023. máj. 29. 22:29
 20/29 A kérdező kommentje:
Még szerintem jobban is megérné
2023. máj. 29. 22:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!