Helo .Dynacord powermate 1000-3 miért nem viszi a szünetmentes tápegység? Mikor leválasztom a hálozatrol rögtön kikapcsol a keverö.Valakinek tipje?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 06:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit is mondtál, milyen szünetmentesről van szó?
2023. jún. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

[link]


Ha megnézed a rajzot, van benne egy cseles komparátoros áramkör, ami a zavarszűrő után a leosztott fázis-nulla ágat figyeli, az egyenirányító utáni negatív ponthoz képest (Hot GND).

Egyensúlyi állapotban 2,5 V-ra áll be a komparátor kimenete (5 V táp). Kimenet a tápvezérlő processzor egyik bemenetére megy.

Valószínűleg itt lövi le neked a tápmeghajtást, nem megfelelő az AC jelforma, illetve szimmetria. Van ott egy LNK306 segédtáp is, az működik tovább, gondolom.

Egyébként a tápegység aktív-PFC nélküli, illetve megtalálható benne a PC-tápokból ismert 117/230 V átkapcsoló is, ami 117 V állásban az ismert feszültségkétszerező trükköt alkalmazza.

2023. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem kell privátban írni, itt is látom.

De nem tudom, milyen tápegységről beszélsz, ez nem olyan, mint a számítógép, hogy csak kicseréled.

Amúgy is csak a linkelt rajzot látom, szervizemben nem találkoztam ilyenekkel.

2023. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Illetve nem is azt írtam, hogy a tápegység hibás lenne.
2023. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szünetmentes külső táprol van szó ami apc bx1400u-gr 1400va tipusu valamiért nem viszi a keverőt probáltam nagyobb telyesitményűvel de az sem
2023. jún. 6. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!