Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Subláda hangerejét túl lehet...

Subláda hangerejét túl lehet tekerni?

Figyelt kérdés

Van egy harman kardon hkt 200w os aktív ládám . A többi hangfalamhoz képest alig negyed hangerőre kell tekerni hogy ne szólja túl . Ha az erősítőn feltekerném 100w ra a többi front hangfalat akkor már így negyed hangerőn is brutálisan szól. Lehet hogy eleve túl magas a bemenő LFE jel mert ha a ládát is maxra tekerném akkor jóformán alig hangosíthatnék valamit az erősítőn már kiszakadna az ajtókeretestül akkorát szól. A házimozi erősítőkből nem szabványos jelerősségek mennek ki a hangerőszabályzó állásához képest? A subláda 200w os de hány mV os bemenő jel nél . Nem akarom leégetni a sub erősítőjét hogy túl nagy bemenő jellel terhelem meg .

Vagy ezzel biztos hogy nem lehet túllépni a 200w ot és csak azért ilyen erős mert brutális a cucc és amit most hallok az még csak alig 100w ?


De ugyanakkor a kilengése is óriási a hangszórónak már most . Nem értem hogy van ez megcsinálva hogy fel lehessen tekerni maxra mert így nem merem szét ne szakadjon darabokra.



2023. jún. 10. 18:16
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nem kell feltekerni, értelemszerűen.

Azt én értem, hogy valamilyen szabványosságot elvárnál, de ez belefér szerintem, korrigálni kell. Arra van a potméter.

A végfokozatoknak van védelme, de az nem véd minden ellen.

2023. jún. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zzzoli ***** válasza:
100%

Annak sem örülnél ha nem tudnád megfelelően meghajtani, így legalább van tartalékod.

Nem írtad milyen erősítő, de például a Denon/Marantz/Yamaha és egyéb japán házimozi erősítőkben több menüpontban is lehet a sub kimeneti szintjét állítani.

Na mármost ha oda van húzva az erősítőben is neki több dB erősítés akkor ne csodálkozz.

Példaként nekem a Denon AVR-x2700H ban, 0 dB-es sub erősítésnél, az SVS PB-1000 Pro-nak félig sincs felengedve a bemenete.

2023. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ilyen esetben jó ha rögződik benned az erősítők potméterének 0 állásban tartása hallgatás után, így elkerülhető, hogy hirtelen nagy terhelés érje bekapcsoláskor a feltekert hangerő miatt. Amikor már mindegyik hangfal a neked megfelelő hangerőn szól akkor kezd el feltekerni a kívánt szintre. Én ki és bekapcsoláskor is 0-ra állítom, ill arról indítok. Már nem kellene így csinálnom de megszoktam és rááll a kezem a mozdulatra.:D
2023. jún. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az erősítőmön 0dB re van állítva tehát nincs lehalkítva. Viszont elolvastam az erősítő könyvét és azt írja hogy a sub kimenet az 4V os (nyilván a maximum).


A harman kardon hkt 210 nek nem találtam a szervíz manuálljában sem azt hogy mekkora jelszint mehet be max.


A bekapcsolásnál nincs gondom mert mondom levan véve negyed állásra a mélynyomó és az erősítőt sem kapcsolom ki soha úgy hogy fent van a hangerő .


Pusztán az érdekelne hogy akkor hogy van ez definiálva mert ha 4V bemenőjelnél éri el a 200W ot a sub akkor nem lehet gond.


Viszont ha 2V nál akkor logikus hogy 200W fölé is lehetne menni ami kinyírná.


Az erősítőn nem is akarom levenni a sub hangerőt mert olyan hibája van az erősítőnek hogy ha áramszünet van akkor elfelejt mindent és újból kell beállítanom és akkor egyből 0dB en indulnak tehát full hangerőn. De a subládán is le tudom venni tehát mindegy.

2023. jún. 11. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!